Кримінальна відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі

    Сєвєродонецькою місцевою прокуратурою Луганської області підтримувалось публічне обвинувачення стосовно мешканця с. Борівське за обвинуваченням в пропозиції надання неправомірної вигоди працівникам патрульної поліції (ч. 1 ст. 369 КК України).
    Встановлено, що працівниками Управлінням патрульної поліції у Луганській області зупинений автомобіль, за кермом якого перебував чоловік з явними ознаками алкогольного сп’яніння.
    Під час встановлення працівниками поліції на місці степеню алкогольного сп’яніння особи, за допомогою алкотестера «Драгер», у крові водія виявлено 1,4 проміле алкоголю.
    За результатами встановлення ступеню алкогольного спяніння, працівники патрульної поліції повідомили водія, що стосовно нього буде складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування водієм транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння).
    Після чого, з метою уникнення адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, водій запропонував працівникам патрульної поліції неправомірну вигоду у розмірі 3000 грн. за не складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
    Після чого, працівники поліції, усвідомлюючи, що повідомлення водія очевидно свідчить про висловлення наміру та готовність надати неправомірну вигоду, що є кримінально-караним діянням, викликали слідчо – оперативну групу для фіксації кримінального правопорушення.
    Прокурором в повному обсязі доведено винуватість особи у інкримінованому діянні, у зв’язку з чим Сєвєродонецьким міським судом, водія визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України, та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 8500 грн (сімнадцять тисяч гривень). Вирок не набрав законної сили.


О. Глазунова, Прокурор Сєвєродонецької місцевої прокуратури  

Комментарии для сайта Cackle