У жовтій зоні теж потрібні будуть сертифікати про вакцинацію для роботи
Кабінет міністрів робить жорсткішими обмеження у жовтій зоні епідемічної небезпеки, вимагаючи від працівників та клієнтів установ і закладів для продовження функціонування сертифікат про вакцинацію або свіжий негативний ПЛР-тест, або ж довідку про одужання.
Джерело: пропозиція міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка на засіданні Кабінету міністрів 24 листопада
Пряма мова Ляшка: "Зміни стосуються правил у жовтому рівні епідемічної небезпеки. Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності в цій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі, або перевіряти документи та працювати без обмежень відповідного рівня, то нові правила не передбачають такої опціональності.
У жовтому рівні епідемічної небезпеки громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани тощо можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання.
Це ж правило стосується і прийому відвідувачів: останні повинні бути вакциновані принаймні однією дозою або мати сертифікат про одужання чи негативний тест".
Деталі: Також змінено термін дії жовтого сертифіката про проходження одного щеплення: він буде становити 30 днів, тоді як раніше він був чинним 120 днів.
Голова МОЗ наголосив, що "представники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифіката чи перевіряти їх візуальну наявність на вході закладу, а повинні зчитувати смартфоном QR-код Covid-сертифікату".
Для зчитування достатньо додатку "Дія", спеціального обладнання не потрібно.
- 5525 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 У росії рубіжанина засудили до понад 6 років колонії
- 18:05 Пасічник обіцяє, що відзавтра у Сіверськодонецьку зможуть дзвонити на екстрені номери з мобільного
- 18:00 У Луганській ОДА – новий керівник Департаменту цивільного захисту
- 17:00 росіяни розповіли, у які країни СНД везуть продукцію з підприємств окупованої Луганщини
- 16:00 Гайдай служить рядовим у ЗСУ, а у корупційній справі є підозрюваним - ЗМІ
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Для чого топпосадовці роблять гучні заяви щодо ВПО та як формується уявлення про допомогу переселенцям 09.12.2025 переглядів: 1312
- На фронті загинув патрульний з Луганщини 09.12.2025 переглядів: 940
- Колишню освітянку з Лисичанська засудили до 10 років тюрми за колабораціонізм 08.12.2025 переглядів: 869
- Кожен виїзд – як останній: інтерв’ю з бойовим медиком з Луганщини 12.12.2025 переглядів: 543


Пасічник обіцяє, що відзавтра у Сіверськодонецьку зможуть дзвонити на екстрені номери з мобільного
У Луганській ОДА – новий керівник Департаменту цивільного захисту
Гайдай служить рядовим у ЗСУ, а у корупційній справі є підозрюваним - ЗМІ