Вуличні бої – найскладніші. Вціліють близько 20% росіян, – експерт про Луганщину

По прикладу Рубіжного і Попасної: противник заходив, захоплював міста, але загальна кількість його боєздатного складу в кінці становила не більше 20%. Так може статися і в Сєвєродонецьку

Те, що українські сили відступають у Сєвєродонецьку, – ще не означає завершення бойових дій. Навіть при тій ситуації, що складається, наразі нема загрози повного оточення. Понад те, при наступі росіяни можуть знову зазнати великих втрат – як живої сили, так і техніки.

На цьому у спецефірі NTA наголосив заступник керівника Генштабу ЗСУ у 2006-2010 роках Ігор Романенко.

“Вуличні бої – найбільш складний вид бойових дій. При цьому найбільші втрати живої сили зазнає сторона, що наступає. По прикладу Рубіжного і Попасної – противник заходив, захоплював міста, але загальна кількість його боєздатного складу в кінці становила не більше 20%. Тому одне із головних завдань, які мають наші збройні сили в Сєвєродонецьку, – максимально знищити особовий склад і техніку ворога, виснажити його і перейти до так званої оперативної паузи”, – пояснив експерт.

Зараз, за його інформацією, кількість БРГ росіян зросла до 110 – використовуються всі можливості. На окремих позиціях концентрація росіян така, що співвідношення сил становить один до п’яти чи навіть один до семи. Серед них – і малопідготовані призовники, учасники прихованої мобілізації, і кадрові підковані війська.

“Вони потріпані у попередніх боях, але і досі є доволі потужною штурмовою силою. І її треба знищити”, – каже Ігор Романенко.

Він також наголосив, що Сєвєродонецьк потрібно розглядати не як щось окреме, а саме у зв’язці з Лисичанськом, який розміщений на пагорбі і через ріку. Відтак з точки зору ведення оборони – це більш приваблива позиція.

“Вважаю, що бої за утримання цього району будуть тривати. І під час них ворог буде знищуватися”, – впевнений Романенко.

Також він пояснив, чому Росія кидає стільки сил на одне місто, при цьому ризикуючи зазнати великих втрат.

“Вони приділяють стільки увагу Сєвєродонецьку, бо це та ціль, яку перед ними поставив Путін. Навіть під час свого виступу на параді – про вихід на адміністративні кордони Луганщини. А ще захоплення Запоріжжя, Херсонщини, коридор на Придністров’я. Але вже зірвані всі терміни до виконання цього завдання. На 1 червня росіяни мали захопити всю Луганську область, а до 1 липня Донецьку. Графік зірваний, втрати великі. Резерви зменшені”, – констатував Ігор Романенко.