Бізнесмени-переселенці з Луганщини можуть орендувати держмайно за пільговими умовами

Підприємці з Луганщини, які через бойові дії та окупацію міст вимушені були перемістити свій бізнес на підконтрольну Україні територію мають можливість орендувати державні активи за пільговими умовами.

Підприємці з Луганщини, які через бойові дії та окупацію міст вимушені були перемістити свій бізнес на підконтрольну Україні територію мають можливість орендувати державні активи за пільговими умовами. Відповідну програму відновив Фонд державного майна України відповідно до постанови Кабінету Міністрів.

Згідно положення, оренда на час воєнного стану відбувається за спрощеною процедурою, а орендарі отримують пільги та знижки. Відновлення оренди держмайна відкриває нові можливості для роботи бізнесу, зокрема релокованого з небезпечних областей. Серед нових правил оренди:

  • бізнес, що орендує майно для релокації, сплачуватиме пільгову орендну ставку (1 грн за 1 кв. м) протягом перших 6 місяців оренди. Різниця сплачуватиметься у визначений період після завершення воєнного стану;
  • авансовий внесок та забезпечувальний депозит знижено до розміру місячної орендної плати. Передбачено можливість повернення депозитів орендарям;
  • не застосовуються обмеження та вимоги щодо суборенди для чинних договорів;
  • дія договорів продовжується автоматично та припиняється за заявою орендаря;
  • документи підписуються в електронному вигляді.

Крім того, орендарі об’єктів держмайна у Луганській області, за договорами чинними на 24 лютого, повністю звільняються від орендної плати до кінця 2022 року.

У випадку проведених оплат оренди від початку дії воєнного стану, сплачені кошти будуть зараховані орендарям в майбутні періоди, після завершення дії знижок.

Вся інформація щодо нового порядку оренди на час дії воєнного стану, а також щодо доступних для оренди об’єктів державного майна, наявна на сайті Фонду держмайна.