На Луганщині від війни постраждали майже 3,5 тисячі підприємств

330 представників бізнесу Луганщини вже надали інформацію щодо збитків, завданих росіянами

330 представників бізнесу Луганщини вже надали інформацію щодо збитків, завданих росіянами. Всього постраждали понад 3400 підприємств.

Про це повідомляє Луганська ОДА.

«Ми продовжуємо збір інформації щодо шкоди та збитків, завданих бізнесу Луганської області внаслідок російської агресії. За знищення нашої інфраструктури ворог відповість окремо. Вже сьогодні владою проводиться підготовча робота для розгляду злочинів рф у міжнародних судах. Усю необхідну для захисту своїх прав інформацію нам вже надали 330 підприємців», - повідомив очільник Луганщини Сергій Гайдай.

Інформацію щодо завданих збитків державним, комунальним та приватним суб’єктам господарювання регіону необхідно надавати за оновленою формою за посиланням.
 

На численні запити від підприємців підготовлено також анкету щодо пошкоджень, завданих виробничим або комерційним будівлям, яку можна заповнити за посиланням.

«Ворог з 2014 року не докладав жодних зусиль для розвитку підконтрольних йому територій Луганської області. Напевно тому з такою люттю знищено все, що протягом крайніх восьми років працювало, будувалось, створювалось на територіях, контрольованих українською владою. Діяльність припинили понад 3400 підприємств, у тому числі 479 промислових. Їх майнові комплекси перебувають на окупованих територіях та зазнали значних пошкоджень, економічні втрати обчислюються мільярдами гривень», - зазначив Гайдай.

Нагадаємо, постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 326 затверджено «Порядок визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації».
Цим Порядком визначено 22 основних напрямки, за якими буде проводитися оцінка шкоди та збитків, та приблизний перелік показників до них.

До жовтня поточного року центральні органи виконавчої влади мають затвердити детальні методики оцінки по кожному з напрямів.

Фото Луганська ОДА