Двом керівникам медустанов з окупованої Луганщини та начальниці відділу освіти загрожує 10 років ув’язнення
За процесуального керівництва прокурорів Луганської обласної прокуратури та Старобільської окружної прокуратури повідомлено про підозру у колабораційній діяльності двом медичним працівникам Старобільського району (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомляє пресслужба прокуратури Луганської області.
Слідство встановило, що після тимчасової окупації підрозділами збройних сил рф території Луганщини, вони стали керівниками незаконно створених медустанов.
Один з підозрюваних – мешканець села Писарівка Старобільського району, який має статус депутата Новопсковської селищної ради 8 скликання. У період березня-квітня 2022 року він очолив так звану «Новопсковську центральну районну багатопрофільну лікарню лнр».
Інший фігурант – мешканець міста Старобільськ. У квітні 2022 року чоловіка призначено на посаду «головного лікаря Старобільської фізіотерапевтичної лікарні лнр».
Під керівництвом окупаційної влади рф вони організовують роботу так званих «державних установ лнр» та реалізовують фейкову політику псевдореспубліки. Обидві медустанови підпорядковуються незаконно створеному «міністерству охорони здоров’я лнр».
Наразі підозрювані оголошені у розшук. Стосовно них заочно обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Спеціальне досудове розслідування здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
За протиправні дії колаборантам загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.
Також, як повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк, слідчі СБУ задокументували, що заступниця директора школи-інтернату із Сватового Луганської області добровільно погодилася на кадрову пропозицію окупантів та пішла на «підвищення».
48-річна жінка обійняла посаду начальника відділу освіти в окупаційній «адміністрації Сватівського району лнр».
СБУ зареєструвала та розслідує кримінальне провадження за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України – колабораційна діяльність.
За це закон передбачає покарання – до 10 років ув’язнення з позбавленням права від 10 до 15 років обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з можливою конфіскацією майна.
Також стало відомо, що обвинувальні матеріали за цією статтею стосовно колишнього методиста відділу освіти Білокуракинської селищної ради, що на Луганщині, вже скеровано до Першотравенського районного суду Дніпропетровської області.
32-річний чоловік добровільно очолив окупаційний відділ освіти у так зв. «адміністрації Білокуракинського району лнр».
Як повідомлялося, за процесуального керівництва прокурорів Луганської обласної прокуратури псевдоначальнику з Луганщини повідомлено про підозру в колабораціонізмі (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Слідство встановило, що в червні 2022 року 37-річний марківчанин добровільно зайняв посаду та приступив до виконання обов’язків «начальника відділу освіти адміністрації Марківського району лнр».
- 1726 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Розміщував «вагнерівців», постачав боєприпаси окупантам: підозру отримав експравоохоронець з Луганщини
- 18:00 Борг у десятки мільйонів: окупанти у Лисичанську затримують зарплати водникам
- 17:36 На вихідних Україну накриють дощі, сніг і похолодання до +4
- 17:00 Вважався зниклим безвісти: стало відомо про загибель захисника з Попасної
- 16:59 Після війни Україна може стати центром торгівлі зброєю, - Європол
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Воював проти ЗСУ під Сіверськодонецком: оголосили підозру жителю Луганщини 28.03.2025 переглядів: 3552
- Хто в “лнр” може безкарно зберігати медаль “За військову службу в Україні”, українські грамоти та нагороди 01.04.2025 переглядів: 1787
- Окупанти вимагають у містян надати доступ до їхніх квартир у Сіверськодонецьку. Якщо не буде власників, їх вскриють 04.04.2025 переглядів: 1691
- У Лисичанську заселені до 30% квартир: решту окупанти хочуть "юридично оформити" 03.04.2025 переглядів: 1690

Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.