Що таке онлайн-страхування: які його переваги та недоліки

онлайн-страхування

Оформлення онлайн чи страхування в режимі реального часу – це купівля поліса через офіційний сайт СК. При цьому доступний вибір продукту, розрахунок тарифу, страхової суми, тобто всі можливості, що ви мали б при відвідуванні офісу. Страхування онлайн для України — відносно нові послуги, до того ж не всі вони регламентовані законом, тому іноді оформлення поліса проводиться онлайн, а в офіс доведеться завітати для отримання паперового примірника.

Який поліс можна придбати онлайн

Від 2018 року в Україні з’явилась можливість оформлювати деякі види страхування через інтернет, а саме:

  1. Автоцивілка. Ця страховка є обов’язковою для водіїв транспортних засобів. Вона захищатиме відповідальність водія перед третіми особами. Якщо з вини власника поліса відбудеться аварія, то саме СК буде відшкодовувати постраждалим збитки. Чим більшу суму охоплює покриття страховки, тим вища її вартість.

  2. Туристична. Це медичний поліс, і його можна сміливо назвати одним із найголовніших для того, хто відправляється в іншу країну. Покриває витрати на різноманітні проблеми зі здоров’ям, що можуть виникнути за кордоном. Особливо популярною стала така страховка під час спалаху коронавірусу.

  3. Страхування майна. Передбачає виплату у випадку пожежі, затоплення, умисного злому чи інших неприємностей. Подібне трапляється як із квартирами, так і приватними будинками. Цікаво, що окремі СК навіть пропонують цей поліс для орендованого житла.

Що стосується інших продуктів, страхові компанії готові надати детальну інформацію та консультацію, але оформлення проводитиметься в офісі. При цьому створюються максимально зручні умови, без очікування.

Як замовити страховий поліс онлайн

Зазвичай процедура оформлення стандартна, але можуть бути несуттєві відмінності (залежно від СК). Алгоритм наступний:

  1. Оберіть продукт страхової компанії. Якщо не можете визначитися, то додайте до форми порівняння ті, які ймовірніше за все підходять, чи проконсультуйтесь зі спеціалістом. Зазвичай для цього запропоновано декілька варіантів зв’язку.

  2. Розрахуйте тариф, страхову суму, вартість додаткових послуг, якщо такі передбачені.

  3. Оформіть замовлення найкращої для вас пропозиції.

  4. Оплатіть страховку через онлайн-банкінг, електронними грошима. Все залежить від того, які платіжні методи доступні на конкретному сайті.

Залежно від виду поліса може знадобитись огляд майна чи отримання паперового варіанту (у тому числі можливе надсилання поштою). Для зручності клієнта страхові компанії намагаються зробити цей процес максимально простим.

Переваги та недоліки онлайн-страхування

Переваг онлайн-страхування насправді дуже багато. Основна з них – простота оформлення. Це можливо зробити буквально в будь-якому місці в зручний для вас час. Все, що потрібно, – це мати під рукою необхідні для заповнення бланка документи. Готовий поліс надішлють на електронну пошту у форматі PDF, за бажанням його можна роздрукувати.

1.jpg

Такий документ зручніше зберігати (не більше ніж рік), отже, паперовий носій однозначно програє цифровому. У разі виникнення страхового випадку потрібно буде лише назвати номер договору. Окремі види страховок (наприклад, ОСЦПВ) автоматично «підтягуються» в додаток «Дія».

Зазвичай при оформленні документа онлайн вдається ще й зекономити. Річ у тому, що зараз з’явилося багато компаній, що працюють лише через інтернет. Тобто їм не треба утримувати офіс в зручному для клієнтів місці, консультанти взагалі можуть працювати з дому. До того ж відсутність необхідності друкувати більшість договорів також впливає на фінальну ціну.

Важлива перевага – безпека. Електронний поліс неможливо підробити, адже він фіксується в базі СК і зберігається там, поки це потрібно. 

Якщо говорити про недоліки онлайн-страхування, то їх насправді немає. Поліс зручно та можливо придбати в будь-який момент. Це можна порівняти з зупинкою таксі на вулиці та замовленні його через додаток. Вирішувати в будь-якому випадку лише вам.