Викрили нових організаторів псевдореферендуму на Луганщині
СБУ ідентифікувала колаборантів, які ініціювали «приєднання» Луганщини до рф. Серед них представниця «лнp» на переговорах у Мінську.
Про це повідомила пресслужба 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Служба безпеки викрила нових організаторів псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях сходу України.
У результаті слідчо-оперативних дій встановлено особи ще двох «депутатов народного совета «лнр», які готували «нормативну базу» для проведення фейкового плебісциту в захоплених районах Луганщини.
Саме вони у вересні 2022 року сприяли «голосуванню» за псевдозакон щодо «приєднання» регіону до країни-агресора.
Потім колаборанти направили «термінове звернення» до ватажка терористів Пасічника з вимогою негайного підписання незаконного документа.
Встановлено, що одна із зловмисниць раніше представляла так зв. «лнр» до складу Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України і займалась напрацюванням «Мінських угод».
Крім цього, викрито представницю «территориальной избирательной комиссии Луганска», яка займалась фальсифікацією результатів псевдореферендуму.
За даними слідства, всі троє колаборанток ще з 2014 року почали співпрацювати з місцевою окупаційною адміністрацією.
Перебуваючи на «посадах», вони сприяли поширенню кремлівського режиму в регіоні та підтримували діяльність незаконних збройних формувань, які брали участь у бойових діях проти українських військ.
Після початку повномасштабного вторгнення зловмисниці розгорнули широку агітаційну кампанію на підтримку фейкового плебісциту.
Під час масових заходів особисто закликали людей прийти на «виборчі дільниці» і віддати «голос» на користь країни-агресора.
За це обіцяли оформити «паспорти «лнр» і забезпечити російськими пенсіями.
Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранткам про підозру за:
- ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.
Щоб уникнути правосуддя ворожі поплічниці переховуються на тимчасово окупованій території нашої держави.
Раніше повідомлялось, що на Луганщині двом антиукраїнським «освітянкам» загрожує 3 роки за ґратами.
- 1057 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 11:30 Окупанти створили збірну «лнр» з керування дронами. У Сіверськодонецьку будинок пофарбували лише наполовину
- 09:37 Неподалік Греківки штурмували росіяни
- 18:00 Ексчиновника з Луганщини засудили до 15 років тюрми за держзраду та колабораціонізм
- 16:00 Парламентарі напрацювали концепцію виборчих прав для ВПО
- 14:00 Пасічник назвав кількість квартир на Луганщині, які окупанти можуть «націоналізувати»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- NRC відкриє реєстрацію на грошову допомогу: хто може подавати заявку 14.02.2026 переглядів: 961
- На Донеччині загинув військовий з Луганщини Максим Тищенко 18.02.2026 переглядів: 608
- На Чернігівщині поховали загиблого захисника з Луганщини Григорія Сергєєнка 19.02.2026 переглядів: 494
- Гачок у сумці й нове життя на Хмельниччині: історія майстрині з Луганщини 16.02.2026 переглядів: 454


Окупанти створили збірну «лнр» з керування дронами. У Сіверськодонецьку будинок пофарбували лише наполовину
Неподалік Греківки штурмували росіяни
Парламентарі напрацювали концепцію виборчих прав для ВПО