Ціни на продукти в окупації продовжують зростати

Ціни на продукти в окупації продовжують зростати

В окупованій Луганщині картопля і буряк більш ніж вдвічі дорожчі, свинина, курка та капуста – майже вдвічі за середньоукраїнські.

Про це повідомила Луганська ОВА.

Середні споживчі ціни на продукти харчування в громадах Луганської області, які перебувають в окупації, станом на кінець минулого року були значно вищими, ніж на підконтрольній Уряду України території.

Деякі продукти коштують більш ніж у два рази дорожче. Це, зокрема, картопля та буряк.

Значно дорожчі такі продукти споживчого кошика: капуста білокачанна – на 98,38 %, птиця (тушки курячі) – на 92,27 %, свинина – на 80,39 %. Ціна на м'ясо і капусту майже в два разі вищі, ніж на ринках та у магазинах в безпечних регіонах України.

Крім того, сметана на окупованій частині Луганщини коштує на 61,28 % більше, яловичина – на 59,46 %, батон – на 56,47 %, хліб житньо-пшеничний – на 51,89 %, макаронні вироби – на 49,84 %, цукор – на 46,50 %, олія соняшникова – на 45,12 %.

Більш як на третину вищі ціни на масло вершкове та моркву. 

Натомість в Україні подорожчало м’ясо та ковбаса.

Порівняно з попереднім місяцем у січні 2023 року ціни змінилися залежно від виду продукції та торгової марки. Про це йдеться у звіті на сайті Мінфін.

“Порівняно з попереднім місяцем м’ясні продукти здорожчали в середньому на 1,90%. У грудні 2022 цей індекс відносно попереднього місяця складав 102,41%”, – йдеться в повідомленні.

Наприклад, раніше свиняча грудка коштувала приблизно 169 гривень за кілограм, то зараз сума складає майже 177 гривень.

Залежно від торгової марки та виду ковбаси змінюється її вартість. Середня ціна на копчений виріб становить 315 гривень. При тому, що найвища сума за кілограм – 660 гривень, а найнижча – 85.

Варена ковбаса також має великі розбіжності. Середня ціна буде 159 гривень, але залежно від виробника вона може буде і 99, і майже 300 гривень за кілограм. 

Раніше повідомлялось, що в самопроголошеній "лнр" узаконили корупцію.