Українцям дозволили реєструвати шлюб за кордоном
Закордонні дипломатичні установи України тепер зможуть користуватися Державним реєстром актів цивільного стану громадян. Це дасть їм можливість проводити держреєстрацію актів цивільного стану, вносити зміни до актових записів цивільного стану, поновлювати й анульовувати їх.
Відповідне рішення ухвалено на засіданні Кабміну.
Також закордонні дипломатичні установи зможуть повторно видавати свідоцтва про держреєстрацію та витяги з Реєстру. Документи видаватимуться незалежно від місця зберігання паперового носія.
Ця ініціатива була розроблена на виконання рішень Координаційного штабу з питань повернення в Україну громадян з тимчасово окупованих територій та третіх країн, який очолює Віцепрем’єрка Ірина Верещук.
Таким чином, українцям за кордоном буде спрощено доступ до послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану і скорочено строки їх отримання в закордонних дипломатичних установах України.
Закордонні дипломатичні установи, які здійснюватимуть надання послуг у сфері держреєстрації актів цивільного стану з використанням Реєстру, будуть визначені Міністерством закордонних справ.
Прийняте рішення набуде чинності через 10 днів після його опублікування.
Раніше повідомлялось, що переселенців з Луганщини в Дніпрі консультують юрист, психолог, спеціаліст із зайнятості.
- 996 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:00 На Луганщині студенти працюють на «оборонку» рф, а у деяких лікарнях бракує понад половину персоналу
- 08:33 Противник штурмував на Луганщині поблизу Греківки
- 19:00 Окупанти забороняють сіверськодончанам без дозволу прибирати на кладовищах та шукати могили
- 18:00 Кремінянин став чемпіоном України з кікбоксингу
- 17:00 Уряд хоче вилучити з бюджетів Луганщини залишки коштів, але йдеться не про ліквідацію адміністрацій, – Харченко
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Житло в іпотеку: як сіверськодончанка скористалася єОселею та допомогою МВА 10.10.2025 переглядів: 1785
- У програмі «Житло для ВПО» визначили новий список учасників, які зможуть придбати оселю 08.10.2025 переглядів: 1015
- Захисника з Сіверськодонецька посмертно відзначили орденом «За мужність» II ступеня 07.10.2025 переглядів: 738
- Привласнення в особливо великих розмірах: БЕБ викрило схему розтрати грошей Сіверськодонецької громади на "закупівлях дронів" 06.10.2025 переглядів: 681