Старт компенсацій за житло та налагодженя електропостачання на Луганщині. Як іде реалізація проєкту відновлення

Старт компенсацій за житло та налагодженя електропостачання на Луганщині. Як просувається реалізація проєкту швидкого відновлення

Для швидкого відновлення України на спецрахунку акумульовано вже 17 млрд гривень.

Про це йшлося на нараді з очільниками Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської обласних військових адміністрацій щодо реалізації в цих регіонах проєктів швидкого відновлення України.

«Наразі ми вже маємо на спецрахунку 17 млрд гривень для відновлення. Також заплановано до кінця року надходження 35,5 млрд гривень від доходів НБУ й 1,5 млрд доларів від США. Крім того, маємо політичну домовленість з Урсулою фон дер Ляєн про допомогу ЄС у розмірі 1 млрд євро. Потрібно негайно починати швидку відбудову, тож якнайшвидше очікуємо відповідні проєкти від областей», – наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Глава Уряду назвав п’ять пріоритетів відновлення України: енергетика, забезпечення людей житлом, розмінування, критична інфраструктура та допомога бізнесу.

Наразі відбувається оперативне відновлення електропостачання там, де це можливо. До Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Харківської областей вже доставлено 600 тонн різного устаткування для відновлення електромереж.

У Мінінфраструктури повідомили, що невдовзі має запрацювати механізм виплат компенсації за пошкоджене майно. Зокрема, є домовленість зі структурами ООН про залучення 50 млн доларів. Крім того, вже запущено Державний реєстр зруйнованого майна, який має на меті зібрати деталізовану інформацію про пошкоджене житло. Реєстр стане базою для ухвалення рішень щодо компенсацій.

Очільники обласних військових адміністрацій також доповіли про стан будівництва фортифікаційних споруд і розгортання «Пунктів незламності». Прем’єр-міністр закликав голів ОВА підготувати комплексні потреби щодо облаштування таких пунктів системами Starlink.

Як повідомлялось, ВПО автоматично продовжили виплати.