Двом колаборанткам з Луганщини "світить" 10 років ув'язнення
За процесуального керівництва Луганської обласної та Сватівської окружної прокуратур повідомили про підозру двом мешканкам Луганщини у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.
За даними слідства, після повномасштабного російського вторгнення підозрювані почали співпрацювати з ворогом.
Перша фігурантка, 48-річна жителька Сватівщини, колишня вчителька Лубянівської ЗОШ Білокуракинської селищної ради Сватівського району. У квітні 2022 року вона добровільно обійняла посаду так званого «начальника відділу із забезпечення життєдіяльності с. Олексіївка адміністрації Білокуракинського району лнр».
Інша підозрювана, 52-річна сєвєродончанка, у серпні 2022 року погодилась стати так званим «заступником начальника управління освіти м. Сєвєродонецьк». Вона схиляє працівників освітньої сфери в місті до співпраці з окупантами.
Колаборантки займають посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території Луганської області.
За протиправні дії їм загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років та з можливою конфіскацією майна.
Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Нагадаємо, викрили двох організаторок псевдореферендуму на Луганщині.
- 1159 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 «Честь і радість – допомагати своїм»: Сергій Жадан отримав відзнаку «За заслуги перед Луганщиною»
- 18:00 Профінансували менше 10% з понад 35 тис. заяв на житлові ваучери для ВПО, – нардеп
- 17:00 Громада з Луганщини пропонує компенсацію витрат на переїзд: деталі
- 16:00 В Ірпені попрощалися із загиблим захисником з Луганщини Андрієм Кунченком
- 15:00 Луганська обласна клінічна лікарня уклала договір на придбання рентгенапарату на понад 5 млн грн
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Жителю Старобільська, який воював проти України, повідомили про підозру 14.08.2026 переглядів: 5676
- Українські військові уразили чотири підстанції на Луганщині за півтора місяця 14.08.2026 переглядів: 5066
- Лідерка гурту E.K.A, сіверськодончанка Катя Бойко отримала медаль «Честь. Слава. Держава» 14.08.2026 переглядів: 2873
- Екоінспекція оцінила шкоду довкіллю від руйнування об'єктів у Сіверськодонецьку та Попасній 14.08.2026 переглядів: 2304


«Честь і радість – допомагати своїм»: Сергій Жадан отримав відзнаку «За заслуги перед Луганщиною»
В Ірпені попрощалися із загиблим захисником з Луганщини Андрієм Кунченком
Як народженим на ТОТ оформити посвідчення, щоб повернутися в Україну
