Як отримати «доступні ліки» за відсутності лікаря
Якщо вам потрібно отримати рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки», а ваш лікар відсутній, наприклад, захворів, – отримати рецепт без зайвих затягувань можна у лікаря, якого медзаклад призначає на заміну.
Про це повідомила Сєвєродонецька військова адміністрація.
Зазвичай про заміну інформують:
- оголошенням безпосередньо в самому медзакладі;
- на вебсайті медзакладу;
- на сторінці в соціальній мережі;
- телефоном пацієнтам, які були записані до цього лікаря.
- Якщо лікар відсутній через інші, непередбачувані, обставинами, то медустанова повідомляє про це в перший же день.
Новий лікар може виписати необхідний рецепт на основі даних в Електронній системі охорони здоров’я.
Наразі програма «Доступні ліки» охоплює 72 препарати інсуліну, 9 комбінованих лікарських засобів та ще 405 інших препаратів. В умовах повномасштабної війни мільйони українців, в тому числі ті, хто покинув свої міста, мали можливість у найважчий для країни час отримувати ліки безоплатно або з невеликою доплатою.
Попри важке економічне становище в країні програма реімбурсації (відшкодування) не була скорочена. Навпаки, у 2022 році вона була розширена двома новими напрямами: додалися ліки проти хвороби Паркінсона та хронічного обструктивного захворювання легень. Окрім них, до програми входять препарати для лікування цукрового та нецукрового діабету, серцево-судинних захворювань, психічних розладів й епілепсії, профілактики інфарктів та інсультів. Цьогоріч триватиме розширення програми. Так, до неї уже включено імуносупресивні препарати для людей, яким проведено трансплантацію. Також до програми увійдуть тест-смужки для людей з інсулінозалежним діабетом і знеболювальні препарати для паліативних хворих.
Мета програми – знизити фінансовий тягар для українців, які мають хронічні захворювання і потребують безперервного прийому ліків.
Якщо ви бажаєте дізнатись, які з препаратів повністю безоплатні, на сайті МОЗ розміщений актуальний реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації (відшкодуванню). У таблиці можна побачити:
- назву діючої речовини (міжнародну непатентовану назву) та торговельну назву лікарського засобу (стовпці № 2 та № 3);
- форму випуску та дозування (стовпці № 4 та № 5);
- кількість одиниць лікарського засобу в одній споживчій упаковці (стовпець № 6);
- назву та країну виробника ліків (стовпець № 8);
- суму доплати за упаковку (стовпець № 16) та іншу інформацію.
Саме за останнім стовпцем, де міститься інформація про суму доплати за упаковку, можна побачити всі повністю безоплатні «доступні ліки».
Нагадаємо, ВПО з Луганщини в Тернополі консультуватимуть лікарі.
- 649 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:00 У низці міст окупованої Луганщини підтоплені підвали будинків, фіксуються пориви на вулицях
- 09:00 Ворог атакував біля Греківки та Білогорівки
- 08:23 Луганщина палає кілька днів. Людей евакуювали
- 08:00 Головні новини на ранок, 14 липня: усі чекають на заяву Трампа, Грем анонсує потік зброї в Україну, Зеленський -...
- 18:00 Вже вдруге змінили територіальну підсудність судових справ двох судів Луганської області
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти провели конкурс краси між учасницями «лнр» та «днр». Кажуть, конкурс «відчиняє двері на міжнародну арену» 11.07.2025 переглядів: 11118
- Двох ексчиновників Луганської ОВА затримали на хабарях та порушенні закупівель на Полтавщині, – ЗМІ 10.07.2025 переглядів: 1950
- Фасад відновили - руїни залишили: ЛОВА про показове «відновлення» будинку у Сіверськодонецьку 08.07.2025 переглядів: 1223
- У Черкасах поховали 23-річного військового з Луганщини. Він загинув поблизу Кремінної 08.07.2025 переглядів: 685