Суди винесли вироки восьми колаборантам з Луганщини. Наразі вони у розшуку

Суди винесли вироки восьми колаборантам з Луганщини. Наразі вони у розшуку

З початку цього року слідчі СБУ скерували до суду обвинувальні акти стосовно понад 60 колаборантів, які добровільно зайняли посади в незаконних органах влади на тимчасово окупованій території Луганщини.

Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.

Далі судові органи ретельно вивчають матеріали справ і виносять вироки.

За останні півроку суди у різних регіонах України вже винесли вироки за цілою низкою кримінальних проваджень щодо колаборантів, відкритих ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. Правопорушників засудили до тривалих термінів позбавлення волі з конфіскацією майна. Зазвичай вирок передбачає також заборону обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, у державних та комунальних установах на строк до 15 років.

Так, суди на Волині та Івано-Франківщині за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) засудили мешканців Луганської області, які добровільно обійняли посади «заступників прокурорів» Новопсковського та Марківського районів так званої «генпрокуратури лнр». Обидва зловмисники отримали по 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

На Буковині до 10 та 12 років ув’язнення засудили «прокурорів» із окупаційних «прокуратур» Біловодського та Марківського районів.

До 10 років за ґратами з конфіскацією усього майна засудили ексдепутатку Старобільської міськради від «партії регіонів», яка вступила в злочинну змову з окупантами й наразі обіймає посаду «заступника голови адміністрації Старобільського району лнр».

Колишня депутатка сільради від «ОПЗЖ», яка співпрацює з ворогом на посаді «заступника голови адміністрації Міловського району лнр», отримала 9 років колонії. До такого ж самого терміну на Вінничині засудили начальницю так званого «загального відділу адміністрації Білокуракинського району лнр». Заступника голови «адміністрації Біловодського району лнр» - до 8 років позбавлення волі.

Оскільки фігуранти цих справ переховуються на тимчасово окупованій території України, до них застосували спеціальну процедуру заочного засудження.

Усі  оголосили у розшук. Початок строку відбування покарання засудженим обчислюватиметься з дати їх затримання та реального виконання покарання. Термін заборони на право обіймати посади рахуватиметься після відбуття покарання.

Досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у взаємодії з колегами із управлінь СБУ в Івано-Франківській, Чернівецькій, Волинській, Вінницькій областях за процесуального керівництва обласних прокуратур.