Зворотній зв'язок з органами влади, довіра та взаємовідповідальність

Асоціація платників податків України та Міндоходів України домовилися про співпрацю. Президент Асоціації платників податків України Валентина Арбузова та Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко підписали Меморандум про співробітництво.

 Меморандум є публічною угодою та декларує спільне прагнення втілювати у життя ефективні форми співпраці для створення сприятливих умов розвитку підприємництва в Україні, забезпечувати контроль за дотриманням податкового та митного законодавства, запобігати правопорушенням у галузі податкових та митних відносин.

«Ми, як організація з 15-річною історією, знаємо, наскільки важливі для платників податків у їх взаємовідносинах з органами влади зворотній зв'язок, довіра та взаємовідповідальність. Виступаючи на підтримку добросовісного підприємця, ми працюємо над тим, щоб наші ініціативи відображалися в чинному законодавстві. Тому вже багато років поспіль АППУ є основним стратегічним партнером органів податкової служби, а сьогодні – органів Міністерства доходів і зборів. Ми продовжимо співпрацю у напрямі удосконалення податкових норм і ефективного захисту прав та законних інтересів платників податків», - зазначила президент Асоціації платників податків України Валентина Арбузова.

Одним із важливих пунктів Меморандуму є створення спільної, постійно діючої Узгоджувальної комісії з розгляду проблемних (спірних) питань у сфері оподаткування.

Функціями комісії буде:

  • розгляд та аналіз конфліктних ситуацій, що виникли між платниками податків та структурними підрозділами Міністерства в процесі сплати та адміністрування податків та зборів;
  • сприяння у вирішенні проблемних ситуації виключно в правовому полі, дотримуючись презумпції невинуватості та не порушуючи прав  платників податків
  • у разі виявлення та доведення наявності неправомірних дій чи порушень норм чинного податкового та митного законодавства з боку посадових осіб структурних підрозділів Міністерства, вжиття заходів щодо усунення та недопущення в майбутньому таких проявів.

Згідно з підписаним документом проводитиметься спільна робота з удосконалення податкового та митного законодавства, а також залучення представників Асоціації до здійснення громадської експертизи проектів нормативно-правових актів.

Також сторони домовилися про розробку системи зворотного зв’язку між територіальними органами Міндоходів, громадськими організаціями та платниками податків у податковій та митній сферах.

Документ підписано з метою розбудови партнерських відносин між платниками податків та органами Міністерства доходів і зборів.

Територіальне відділення ВГО «Асоціація платників податків України» в Луганській області
Комментарии для сайта Cackle