До 3 років за ґратами загрожує освітянкам з Луганщини, які працюють на окупантів
Повідомили про підозру ще трьом освітянкам з Луганщини, які проваджують у захоплених ворогом школах російські стандарти.
Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.
За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Луганської обласної та Старобільської окружної прокуратур трьом освітянкам заочно повідомили про підозру у колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України).
За даними слідства, під час окупації території Луганщини у 2022 році жительки Сєвєродонецька, Старобільського та Щастинського районів погодилися співпрацювати з владою країни-агресора.
Обійняли керівні посади у створених ворогом «державних освітніх закладах лнр» на базі українських шкіл.
Двоє підозрюваних стали «директорами» окупаційних закладів освіти – «Станично-Луганської середньої школи с. Чугинка» та «Лиманської середньої школи Старобільського району».
На виконання доручень влади самопроголошеної "лнр" вони впроваджували в навчальний процес стандарти освіти, регламентовані нормами та вимогами законодавства країни-агресора.
Ще одна підозрювана обійняла посаду «заступника директора з навчально-виховної роботи навчально-виховного комплексу «Гречишкінська школа».
Жінка навчає дітей за освітніми програмами рф. Викладає російську мову та літературу. Через пропагандистські ЗМІ активно розповсюджує ворожі наративи та всіляко підтримує окупацію регіону.
Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Освітянкам загрожує до 3 років за ґратами з позбавленням права до 15 років обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.
Нагадаємо, двом експосадовицям з Луганщини повідомили про підозру у колабораціонізмі.
- 1294 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:30 Військовим з Рубіжанської громади нададуть майже мільйон гривень допомоги
- 12:00 Кремінський спортсмен отримав звання “Заслужений майстер спорту України”
- 10:30 ЛОВА: у Сіверськодонецьку "швидка" їде шість годин, в Антрациті та Хрустальному не обіцяють відновити...
- 09:00 Окупанти атакували поблизу Новоєгорівки
- 18:00 Благодійники передали рубіжанській лікарні кисневі концентратори
Найпопулярніші новини за тиждень:
- В Одесі поховали поліцейського з Луганщини Ігоря Корнієвського 18.12.2025 переглядів: 608
- У ЛОВА пояснили, що означає новий закон рф для українців про «безхазяйне» житло в окупації 17.12.2025 переглядів: 589
- На Покровському напрямку загинув захисник з Рубіжного Бажен Панасенко 16.12.2025 переглядів: 546
- Як громади Луганщини допомагали забезпечити житлом ВПО: підсумки 3,5 років 15.12.2025 переглядів: 483


ЛОВА: у Сіверськодонецьку "швидка" їде шість годин, в Антрациті та Хрустальному не обіцяють відновити...
Окупанти атакували поблизу Новоєгорівки
Затвердили бюджет Луганщини на 2026 рік: основні цифри