Псевдопрокурора зі Старобільщини засудили до 15 років за колабораціонізм
За публічного обвинувачення прокурорів Старобільської окружної прокуратури Луганської області місцевого мешканця визнали винним у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Його засудили до максимального покарання ‒ 15 років позбавлення волі.
Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура.
Також чоловіка позбавили права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 15 років та з конфіскацією усього належного йому на праві приватної власності майна.
Прокурори в суді довели, що колаборант у 2008 році звільнився зі Старобільської районної прокуратури, де пропрацював слідчим понад 10 років.
Надалі експравоохоронець залишався в рідному місті.
Після повномасштабного російського вторгнення він вирішив поновити свою діяльність.
У кінці березня 2022 року чоловік склав присягу на вірність псевдореспубліці та обійняв посаду в «прокуратурі Старобільського району генеральної прокуратури лнр».
Він вишукував проукраїнськи налаштованих місцевих мешканців та передавав їхні дані «керівництву» незаконного правоохоронного органу. Також погрожував тим, хто не підтримував дії росії, покаранням за її законами.
Ухвалення вироку здійснювалося у порядку спеціального судового провадження.
Спеціальне досудове розслідування проводили співробітники 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Нагадаємо, директора одного з кінних заводів Луганщини судитимуть за колабораціонізм.
- 542 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 11:28 Горять 100 га лісу: окупанти ввели режим надзвичайної ситуації через пожежу біля Пурдівки
- 09:13 росія атакувала українські міста: під ударом Львів, Харків, Луцьк, Чернівці. Є загиблі
- 08:40 Знову вирують лісові пожежі навколо Сіверськодонецька: що відомо зараз (ФОТО)
- 19:00 КНП «СМБЛ» надає безоплатні послуги за пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах»
- 18:10 Залужний про США: Трамп є відображенням історичної тенденції, Штати могли б передати Україні застарілі ракети
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти провели конкурс краси між учасницями «лнр» та «днр». Кажуть, конкурс «відчиняє двері на міжнародну арену» 11.07.2025 переглядів: 2803
- «Люди хочуть жити ближче до дому»: Кулеба про плани щодо муніципального житла для ВПО 05.07.2025 переглядів: 2131
- Двох ексчиновників Луганської ОВА затримали на хабарях та порушенні закупівель на Полтавщині, – ЗМІ 10.07.2025 переглядів: 1766
- Фасад відновили - руїни залишили: ЛОВА про показове «відновлення» будинку у Сіверськодонецьку 08.07.2025 переглядів: 1173