В Україну прямують танки Leopard 1, які для ЗСУ придбала невідома країна, – ЗМІ Бельгії
До України з Бельгії відправили перші відновлені танки Leopard 1, які придбала невідома країна.
Про це повідомляє бельгійське видання Business AM.
Танки були на складі компанії з військової гусеничної та колісної техніки OIP Land Systems, яка їх відновила та продала невідомій країні.
Зазначається, що перші одиниці Leopard 1 вже їдуть в Україну через Німеччину та Італію. По дорозі вони будуть оснащені новими системами озброєння.
"Кілька років тому ці танки були повністю виведені з експлуатації. Під тиском додаткової економії армійська верхівка Бельгії вирішила зняти з озброєння всю важку гусеничну техніку та замінити її на більш легку бронетехніку на шинах. Leopards також були жертвами: 50 одиниць відтоді були на складі компанії OIP. Однак танки так і не потрапили до списку обладнання, яке Бельгія постачає в Україну через те, що їхнє відновлення було надто дорогим", - йдеться у статті. І зазначається, що ціна не стала проблемою для невідомої країни, яка ці танки викупила для України.
Видання нагадує, що минулого року Велика Британія купила у компанії двадцять броньованих гаубиць М109 і близько п’ятдесяти броньованих вантажів M113, щоб передати Україні.
Нагадаємо, офіційно відомо, що лише Німеччина, Данія та Нідерланди оголосили, що передадуть Україні Leopard 1, викуплені у промисловості.
- 534 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Колишню посадовицю з Луганщини підозрюють у розтраті бюджетних коштів у сфері освіти
- 18:00 Сватівські лікарі приймають на базі гуманітарних хабів Луганщини в Івано-Франківську та Харкові
- 17:00 У «Діалозі з бізнесом» розглянуть критерії, за якими підприємства визнають критично важливими
- 16:00 Окупанти затримали рубіжанина та звинувачують у нібито скоєнні воєнних злочинів
- 15:00 У Сіверськодонецьку не можуть розв'язати проблему з безпритульними собаками
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «Лісова дача»: для чого Сіверськодонецька МВА придбала комплекс на Закарпатті 08.01.2026 переглядів: 915
- Загинув військовий з Луганщини Ігор Орлов: його поховають у Львові 06.01.2026 переглядів: 701
- Окупанти скасовують соціальні виплати на Луганщині, - ЦНС 05.01.2026 переглядів: 464
- Стало відомо про загибель ще одного військового з Луганщини 06.01.2026 переглядів: 409


Окупанти затримали рубіжанина та звинувачують у нібито скоєнні воєнних злочинів
У Сіверськодонецьку не можуть розв'язати проблему з безпритульними собаками
«Будинок, де проживає найбільша кількість мешканців, забутий усіма». У Сіверськодонецьку забули опалити будинок