Норвезький і німецький оборонні концерни відправлять Україні системи ППО і новітні дрони
Норвезька оборонна фірма Kongsberg Defence & Aerospace підписала з Міжнародним фондом контракт на постачання систем протиповітряної оборони Києву на 71 млн доларів. А німецький концерн Rheinmetall поставить в Україну розвідувальну безпілотну систему.
Про це йдеться в повідомленні компанії, інформує CNN.
Counter Uncrewed Aerial Systems (C-UAS) "забезпечить значний приріст спроможності Збройних сил України та підтримає їх здатність захищати свій народ і свою країну від повітряних загроз", — сказав у заяві президент Kongsberg Ейрік Лі.
Згідно із заявою, системи "розроблені для протидії широкому спектру БПЛА з рішеннями для фізичного ушкодження або усунення іншим способом повітряної загрози".
Тим часом німецький виробник зброї Rheinmetall поставить в Україну розвідувальну безпілотну систему Luna New Generation "протягом 2023 року", йдеться в повідомленні в неділю.
Система безпілотників складається з наземної станції управління та кількох безпілотників і зможе "виявляти, класифікувати та розпізнавати об’єкти в режимі реального часу", – йдеться у заяві.
Rheinmetall заявив, що поставка "вартує невелику двозначну суму в мільйони євро".
Нагадаємо, США вчора, 14 серпня, оголосили про новий пакет військової допомоги Україні вартістю у $200 млн.
До нього увійшли: додаткові боєприпаси для систем Patriot HIMARS; артилерійські снаряди калібрів 155 мм і 105 мм, а також 120-мм танкові боєприпаси; ракети TOW, протитанкові комплекси Javelin та інші; 37 тактичних транспортних засобів для перевезення обладнання, 58 причепів для водної техніки; понад 12 мільйонів патронів для стрілецької зброї;
обладнання й системи для розмінування, снаряди для розчищення перешкод і запчастини для ремонту техніки
- 1447 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:00 Задокументували злочинну діяльність двох керівників окупаційної «поліції» рф на Луганщині
- 14:10 У Дніпрі провели захід у сіверськодонецькому хабі «Я за соборну Україну»
- 12:30 «А Лисичанськ? Пів місяця без світла». Пропозиція окупанта виявила проблеми міст з комунальними послугами
- 11:00 Сіверськодонецька МВА запускає електронний прийом містян
- 10:00 Новий оператор поводження з ТКВ не може впоратися зі сміттям. На Старобільщині автобуси припинили підвозити дітей до...
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Стало відомо про загибель ще одного військового з Луганщини 18.01.2026 переглядів: 2187
- Навколо купівлі Сіверськодонецькою МВА «Лісової дачі» виникла суперечка: позиції сторін 14.01.2026 переглядів: 678
- Харченко: Закарпаття сприятиме забезпеченню житлом ВПО з Луганщини 15.01.2026 переглядів: 461
- ДНК-експертиза підтвердила загибель захисника з Попаснянської громади 16.01.2026 переглядів: 432


Задокументували злочинну діяльність двох керівників окупаційної «поліції» рф на Луганщині
«А Лисичанськ? Пів місяця без світла». Пропозиція окупанта виявила проблеми міст з комунальними послугами
Новий оператор поводження з ТКВ не може впоратися зі сміттям. На Старобільщині автобуси припинили підвозити...