На Луганщині «ахіллесівці» знищили російський «Солнцепек» вартістю в три мільйони доларів (ВІДЕО)
Рота ударних безпілотних авіаційних комплексів (РУБпАК) «АХІЛЛЕС» 92 ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка знищила важку вогнеметну систему ТОС-1А «Солнцепек» вартістю $3 млн за допомогою FPV-дрона.
Відповідне відео опублікував телеграм-канал «Федоренко (Ахіллес)».
За інформацією, українські бійці знищили:
- Озброєння: 24 термобаричні ракети
- Калібр: 220 мм
- Екіпаж: 3 особи
ТОС-1А «Солнцепек» – це важка система залпового вогню 220-мм калібру. Вона змонтована на шасі танка Т-72. Установка використовує термобаричні некеровані реактивні снаряди, які мають довжину 3700 мм та вагу 217 кг. Ці реактивні снаряди складаються з головної частини термобаричної або запалювальної дії, підривника та твердопаливного реактивного двигуна.
«Термобаричні боєприпаси завдають масштабних руйнацій, проте вони малоефективні на відкритому просторі. Така зброя невибіркової дії в забудові наражає цивільне населення на небезпеку, що заборонено міжнародним правом», – сказано у повідомленні.
Нагадаємо, ГУР показало знищення ворожої станції «Купол» та ЗРК «Бук» поблизу Сватового.
- 540 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 У Борівському згорів будинок
- 14:00 В Україну повернули ще 1200 тіл загиблих
- 13:30 Помер військовий з Луганщини, який повернувся з полону. Його поховали на Вінниччині
- 11:11 росіяни здійснили масовану атаку на Полтавщину: пошкоджені об’єкти інфраструктури, будинки, автівки (ФОТО)
- 10:30 ЛОВА: у Тошківці залишилося 2 % жителів, у Новодружеську світла немає вже понад три роки
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Продовження "Павутини": ЗСУ уразили літаки на "Саваслейці" та завод з виготовлення антен для "шахедів" 09.06.2025 переглядів: 8889
- «Це що за свавілля?». Сіверськодончани обурені вимогами окупантів 09.06.2025 переглядів: 7182
- Окупанти визнали, що Луганщина палає. Але про Сіверськодонецьк мовчать 09.06.2025 переглядів: 3836
- ЛОВА: у Сіверськодонецьку за 100 рублів дають скористатися Wi-Fi, окупанти контролюватимуть норми здачі «ГПО» 08.06.2025 переглядів: 2233