У Мінреінтеграції прокоментували випадки блокування банківських рахунків ВПО

У Мінреінтеграції прокоментували випадки блокування банківських рахунків ВПО

Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук вважає неприпустимим блокування соціальних рахунків ВПО.

Про це вона заявила на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО, повідомляє Мінреінтеграції.

На засідання обговорили звернення, які на надходять на гарячу лінію Мінреінтеграції. Вони стосуються випадків арешту державними та приватними виконавцями банківських рахунків внутрішньо переміщених осіб. У тому числі - коштів, отриманих ВПО як соціальна допомога від держави та міжнародних організацій. 

Під час наради Ірина Верещук нагадала, що Уряд вніс до парламенту проєкт закону, яким пропонується заборонити накладення арешту на кошти ВПО, отримані як цільова грошова допомога від міжнародних організацій і державна допомога на проживання, та їх стягнення.

«Це кошти, які держава, а також благодійні фонди та міжнародні організації виділяють для підтримки наших внутрішньо переміщених осіб. І не можна допустити, щоб внутрішні переселенці були позбавлені такої грошової допомоги. Навіть якщо вони є боржниками. Оскільки дуже часто це єдині кошти, які у них є», – наголосила посадовиця.

Під час обговорення нардеп Руслан Горбенко запевнив, що міжфракційне об’єднання «ВПО України» долучиться до пришвидшення врегулювання цього питання на законодавчому рівні.

Нагадаємо, в Україні оголосили грант на покращення інтеграції ВПО у громадах.

Підпишись на наш Телеграм