Швеція вивчає умови для відправки винищувачів Gripen в Україну
Українських льотчиків допустили до тестового польоту на швецькому винищувачі Gripen.
Про це йдеться у заяві міністра оборони Швеції Пола Йонсона, повідомляє Sveriges Radio.
Пілоти пройшли орієнтаційну підготовку, яка включає тестові польоти як на літаку, так і на тренажері, а також інструктаж для наземного персоналу.
За словами Йонссона, досвід настановних тренувань має стати основою для з’ясування того, чи є умови для відправки літаків Gripen в Україну.
Що відомо про винищувач Gripen
Saab JAS 39 Gripen — шведський багатоцільовий винищувач четвертого покоління, який розробила та виробляє компанія Saab. Винищувач експортували до Чехії, Угорщини, Південно-Африканської Республіки і Таїланду, також рішення придбати JAS 39 ухвалила Бразилія.
JAS 39 Gripen розробляли як універсальний багатоцільовий літак, він вважається винищувачем, але може використовуватись для різних цілей. Абревіатура JAS розшифровується як Jakt (винищувач) Attack (штурмовик) Spaning (розвідник).
JAS 39 має хороше балансування під час надзвукового польоту і високі злітно-посадкові характеристики. Інтеграція авіоніки дозволила значно підвищити ефективність Gripen під час виконання бойових завдань. Пілот може отримувати інформацію відразу з трьох джерел: бортові датчики, системи зв'язку і канали передачі даних.
Крім того, цей багатоцільовий літак окрім звичайних авіабомб і блоків з некерованими авіаційними ракетами, може нести високоточну зброю для враження наземних і надводних цілей.
Нагадаємо, 21 серпня прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявляв, що Швеції потрібні літаки JAS 39 Gripen для власної оборони, зазначивши, що заявка країни на вступ до НАТО ще не завершена.
- 416 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 15 громад Луганщини запровадили програми компенсації для ВПО за “єОселею”, - Укрфінжитло
- 18:00 У Дніпрі відбудеться презентація книги Семена Перцовського “Придінців’я: український характер”
- 17:00 За п’ять днів мешканці Луганщини подали майже 300 заяв на участь у програмі житлового кредитування ВПО
- 16:00 До луганського гумхабу на Житомирщині передали меблі, постіль, матраци, ходунки, корми для тварин
- 15:00 Луганчанка стала чемпіонкою світу з бодібілдингу, – ЗМІ
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На війні загинув лисичанин Сергій Подгорний 18.11.2025 переглядів: 1282
- Житлові кредити для ВПО з Луганщини: про старт обласної програми та умови участі 14.11.2025 переглядів: 1087
- З 24 листопада уряд запускає програму «Житловий ваучер», за якою деякі категорії ВПО зможуть отримати 2 млн грн на купівлю або будівництво житла 12.11.2025 переглядів: 1038
- Луганських ВПО запрошують на пресконференцію з обласною владою щодо житлового кредитування – як долучитися 13.11.2025 переглядів: 679


15 громад Луганщини запровадили програми компенсації для ВПО за “єОселею”, - Укрфінжитло
У Дніпрі відбудеться презентація книги Семена Перцовського “Придінців’я: український характер”
За п’ять днів мешканці Луганщини подали майже 300 заяв на участь у програмі житлового кредитування ВПО 