Ексміністру освіти та науки «лнр», який керував деукраїнізацією освіти на Луганщині, повідомили про підозру

Ексміністру освіти та науки «лнр», який керував деукраїнізацією освіти на Луганщині, повідомили про підозру

Слідчі СБУ задокументували колабораційну діяльність та повідомили про підозру колишньому «міністру освіти та науки лнр».

Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.

За даними досудового розслідування, ексвикладач Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля добровільно пішов на співпрацю з окупантами. На початку 2021 року очолив «міністерство освіти та науки лнр». У липні 2022 року його звільнили.

На «міністерській» посаді зловмисник відзначився низкою заходів, спрямованих на підтримку дій окупаційної влади рф та впровадження на тимчасово окупованій території Луганщини «федеральних стандартів освіти» держави-агресора.

Зокрема, за його вказівкою до атестатів про загальну середню освіту перестали вносити навчальні предмети «українська мова» та «українська література».

Натомість «міністр» приймав рішення щодо приведення освітнього процесу у відповідність до законодавства рф та угруповання «лнр», «підвищення кваліфікації» освітян у рф, впровадження російського «ЕГЄ», популяризації серед луганського студентства російських молодіжних рухів.

За керівництва «міністра» опрацьовувалися питання про влаштування дітей-сиріт, вивезених з окупованої території Луганщини, у сім’ї російських громадян.

Україна та її міжнародні партнери до правопорушника застосували санкції за участь у діях, які загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності.

СБУ підозрює окупаційного «урядовця» у вчиненні злочину, передбаченого ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі заходи, які проводять співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Нагадаємо, СБУ завершила розслідування та передала до суду матеріали на ректора окупаційного «Луганського університету ім. Даля», який допомагав росіянам організовувати «референдум».