Поважає результати виборів: президент Словаччини виступила проти військової допомоги Україні
Після перемоги на парламентських виборах проросійської партії Smer президент Словаччини Зузана Чапутова виступила проти нового пакета військової допомоги Україні.
Про це пише "Бабель" із посиланням на словацьке видання Dennik N.
“У Міністерстві оборони Словаччини розглянули можливість надати Україні чергову військову допомогу. Її могли б передати за правління уряду Людовіта Одора, але відповідальна за уряд Чапутова проти цього”, - повідомило видання.
За словами Чапутової, "потрібно поважати результати парламентських виборів", на яких перемогла партія Smer на чолі з експремʼєром Робертом Фіцо - вона обіцяла припинити військову допомогу Україні.
Чапутова переконана, що якби вона проігнорувала позицію Smer чи деяких інших партій, то “це б створило прикрий прецедент на майбутнє”.
“Роберт Фіцо у передвиборчій кампанії обіцяв припинити військову допомогу Україні, критикував санкції проти рф, закликав до переговорів між країнами, виступав проти прав ЛГБТ і захищав право країни на вето в ЄС. Його риторика схожа до риторики премʼєра Угорщини Віктора Орбана”, - зауважив "Бабель".
Нагадаємо, ЗМІ передбачали, що Україні загрожує втрата вірного союзника в ЄС після виборів у Словаччині.
- 1191 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:00 Окупанти засудили жителя Луганщини до 18 років колонії за «шпигунство» та «держзраду»
- 12:00 «Помста» отримала від Луганщини техніку та обладнання на майже 20 млн грн
- 11:00 Уночі в окупованому Луганську лунали вибухи
- 10:00 На Кіровоградщині попрощалися з 18-річним захисником з Луганщини Максимом Ткачем
- 09:01 ЛОВА: В окупованих селах Луганщини ліки продаватимуть «з коліс», а Сіверськодонецьк продовжують «розбирати»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Брали участь у боях неподалік Сіверськодонецька: шестеро бойовиків з Луганщини та ще чотири зрадники отримали підозру 18.08.2026 переглядів: 1244
- В окупованому Луганську сильне задимлення: що відомо зараз 18.08.2026 переглядів: 985
- На війні загинув військовий з Луганщини Олександр Сухомлин 22.08.2026 переглядів: 970
- У мережі показали стан автовокзалу в окупованому Лисичанську (ФОТО) 20.08.2026 переглядів: 844


На Кіровоградщині попрощалися з 18-річним захисником з Луганщини Максимом Ткачем
ЛОВА: В окупованих селах Луганщини ліки продаватимуть «з коліс», а Сіверськодонецьк продовжують «розбирати»
Ворог вдарив на Луганщині з різних видів озброєння
