Сенатори США хочуть швидко ухвалити пакет допомоги Україні на суму до $100 млрд, — WSJ
Проукраїнські сенатори США від обох партій хочуть швидко ухвалити річний пакет допомоги Україні на суму від $60 до $100 млрд.
Про це повідомляє The Wall Street Journal.
За інформацією джерел видання, фінансування може бути прийнято між 16 жовтня, коли Сенат повернеться з канікул, і 17 листопада — днем закінчення законопроєкту про тимчасовий бюджет.
Сенатори, з якими поспілкувався WSJ кажуть, що "є більше сенсу в одному великому пакеті, аніж в кількох менших, оскільки це додасть Україні впевненості та буде краще з політичної точки зору".
Зазначається, що сенатор Ліндсі Грем запропонував "зовнішню межу" у $60−$70 млрд як суму, необхідну для допомоги Україні до президентських виборів у США у листопаді 2024 року. Сенатор-демократ Річард Блюменталь сказав, що хотів би, щоб цифра була б ближчою до $100 млрд, але готовий піти на компроміс, якщо республіканці погодяться на $60 млрд.
Нагадаємо, у вересні президент США Джо Байден просив Конгрес ухвалити виділення додаткових $25 млрд. Додатковий запит включав приблизно 12 мільярдів доларів на ліквідацію наслідків стихійних лих і 13 мільярдів доларів на оборону, включаючи допомогу Україні.
Проте 30 вересня під час голосування за тимчасове фінансування уряду США Палата представників вилучила підтримку України з закону, маючи намір розглянути питання пізніше. Це була вимога радикального крила республіканців- "трампістів" у Палаті представників.
Читайте також: "Припинення підтримки України прирече регіон на загибель": WP назвав країну, яка може розвалитися
- 506 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 11:00 Грошова допомога на оренду житла для ВПО від ООН: хто може подати заявку
- 10:00 На ТОТ Луганщини забирають фельдшерів із сіл на потреби зс рф, – «Жовта Стрічка»
- 09:00 Окупанти мілітарізували тисячі дітей Луганщини у центрі «Воїн», відбудову Льодового доручили підряднику з боргами
- 08:30 Ворог вдарив з реактивної та ствольної артилерії на Луганщині
- 19:00 ВПО з Луганщини у Києві та Хмельницькому зможуть отримати пенсійні консультації
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодонецьке КП уклало договір щодо придбання геокуполів на майже 6 млн грн 15.04.2026 переглядів: 926
- На війні загинув захисник із Лисичанська Ростислав Козьменко 14.04.2026 переглядів: 910
- З трьома валізами з Луганська: як Anabel Arto відновив виробництво після двох релокацій 13.04.2026 переглядів: 841
- На війні загинув захисник з Лисичанська Ігор Копанєв 09.04.2026 переглядів: 794


Ворог вдарив з реактивної та ствольної артилерії на Луганщині
Гірська громада обговорить план трансформації мережі шкіл на 2026–2027 роки
Сіверськодонецька МВА погодила першу компенсацію за іпотекою «Житло для ВПО»