У Польщі тривають парламентські вибори
У Польщі сьогодні, 15 жовтня, стартували парламентські вибори, за їхніми результатами оберуть 460 членів Сейму (нижня палата) та 100 сенаторів (верхня палата).
Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на місцеві ЗМІ.
Виборчі дільниці у Польщі відкрилися о 7:00 (за київським часом о 8:00) і закриються о 21:00. Згідно з результатами опитувань, у Польщі лідирують п’ять політичних сил. Прохідний бар’єр для партій – 5% голосів, а для блоків – 8%.
За останніми даними, лідирує консервативна партія «Право та справедливість» (ПіС), головою якої є Ярослав Качинський. Партія перебуває при владі з 2015 року, а президент країни Анджей Дуда – також висуванець від ПіС. За різними даними соцопитувань, партія має від 31 до 37%.
Головний суперник ПіС – центристська «Громадянська коаліція» (ГК). Її очолює експрем'єр та колишній голова Європейської ради Дональд Туск. Середній рейтинг – 30%.
До парламенту, скоріш за все, пройдуть ще три партії: центристський блок «Третій шлях» (11%), коаліція лівих партій та ультраправа «Конфедерація» (по 10%).
За даними Державної виборчої комісії (PKW), вік наймолодшого кандидата, який балотується до парламенту – 21 рік, найстаршого – 92 роки. Середній вік кандидатів до Сейму становить 46 років, а до Сенату – 54 роки.
У PKW хочуть оприлюднити остаточні результати виборів до парламенту Польщі у вівторок, 17 жовтня, у першій половині дня.
Нагадаємо, раніше президент Польщі Анджей Дуда прогнозував, що якщо Варшава та Київ "розійдуться", то наслідки "можуть бути трагічними".
- 599 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 «Опалення немає 4-й рік». Сіверськодончани про ситуацію у місті
- 18:00 Оновили підхід до розробки Стратегії розвитку Луганської області на 2021-2027 роки
- 16:46 Крок за кроком до руху: Як працює реабілітаційний центр Лисичанської багатопрофільної лікарні у Дніпрі
- 16:30 «Понад рік нічого не отримували». «Біженці» жаліються окупантам на відсутність гуманітарки
- 15:00 Задокументували злочинну діяльність двох керівників окупаційної «поліції» рф на Луганщині
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Стало відомо про загибель ще одного військового з Луганщини 18.01.2026 переглядів: 2232
- Навколо купівлі Сіверськодонецькою МВА «Лісової дачі» виникла суперечка: позиції сторін 14.01.2026 переглядів: 688
- Харченко: Закарпаття сприятиме забезпеченню житлом ВПО з Луганщини 15.01.2026 переглядів: 467
- ДНК-експертиза підтвердила загибель захисника з Попаснянської громади 16.01.2026 переглядів: 439


«Опалення немає 4-й рік». Сіверськодончани про ситуацію у місті
«Понад рік нічого не отримували». «Біженці» жаліються окупантам на відсутність гуманітарки
Задокументували злочинну діяльність двох керівників окупаційної «поліції» рф на Луганщині