"Наративи розколу": збільшилася кількість українців, які вірять у конфлікт між владою і командуванням ЗСУ
За останній рік з 14% до 32% стало більше тих, хто вірить у наявність серйозних конфліктів між політичним керівництвом країни та командуванням армії.
Про це йдеться в опитуванні КМІС, проведеному продовж 29 вересня-9 жовтня.
У ньому відзначається, що більшість населення України – 54% (у вересні 2022 року – 71%) – продовжують дотримуватися погляду, що політичне керівництво та військове командування діють злагоджено як одна команда.
Крім того, дослідження показало, що між вереснем 2022 року і жовтнем 2023 року стало трохи більше тих, хто вважає, що влада може піти на неприйнятні компроміси – з 5% до 12%.
"Утім при цьому абсолютна більшість українців – 80% – продовжують вважати, що влада не піде не неприйнятні для України компроміси (у вересні 2022 року таких було 87%)", - з'ясував КМІС.
Помітно зросла також частка тих, хто вважає, що Захід утомлюється від України, його підтримка слабне і взагалі Захід хоче від України поступок росії – з 15% у вересні 2022 року до 30% у жовтні 2023 року.
"Проте знову-таки більшість населення країни наразі – 63% (у вересні 2022 – 73%) вважають, що Захід продовжує допомагати Україні і хоче, щоб війна закінчилася на прийнятних для України умовах", - наголошує КМІС.
Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький зазначає, що тенденція до зростання частки тих, хто вірить у серйозні конфлікти серед керівництва країни та у втому Заходу від України, "безумовно є дуже тривожною".
Він закликав українських діячів (від чиновників і політиків до громадських активістів) серйозно сприймати свій можливий деструктивний вплив на громадські настрої українського суспільства.
"Отримані нами результати можуть бути пов’язані також з пожвавленням політичної активності у зв’язку з розмовами про можливі вибори і зростанням критичних виступів проти влади. Непрозора, непідзвітна і неефективна діяльність окремих політиків чи чиновників завдає величезної шкоди, але і "безкомпромісна священна боротьба" окремих активістів підриває єдність суспільства і посилює зневіру серед населення", - вважає Грушецький.
"Також попри виявлені негативні тенденції ми ще раз наголошуємо на позитивних сторонах. По-перше, наразі все одно більшість українців у всіх регіонах вірять у злагоджені командні дії керівництва, у те, що влада не піде на неприйнятні компроміси та вірять у підтримку Заходу. По-друге, навіть ті, хто вірять у певні наративи "розколу", виступають проти територіальних поступок і серед них немає "капітулянтських" настроїв", - підсумував він.
Нагадаємо, згідно з опитуванням Центру Разумкова, українці найбільше довіряють Збройним Силам України (93% опитаних), добровольчим загонам (85%), волонтерським організаціям (84%).
Президенту Володимиру Зеленському довіряють 72%.
- 557 переглядів
Читайте також:
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:25 У Кремлі "напружилися" і згадали про "божевілля" через заклик Зеленського дати Україні ядерну зброю
- 13:00 Які в окупантів плани на зруйновані у 2022 підприємства “сєвєродонецькій агломерації”
- 12:09 Україна розгортає роботизовані підрозділи у складі бойових бригад ЗСУ на лінії фронту
- 12:00 Житло для луганчан: у ЛОВА розповіли про ідею, яку обговорюють з французами
- 11:00 Справу щодо ДТП, у якій загинула журналістка Анастасія Волкова, передали до суду
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У її квартирі зараз живуть росіяни. А зняти житло у Дніпрі немає за що. Історія сіверськодончанки 03.02.2025 переглядів: 4982
- Ще у трьох будинках у Сіверськодонецьку окупанти виявили “безхазяйні квартири” (АДРЕСИ) 31.01.2025 переглядів: 3675
- Призначили в.о. директора КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» 29.01.2025 переглядів: 3023
- Луганським ВПО пропонують працевлаштування з безкоштовним проживанням на Київщині 28.01.2025 переглядів: 2554