Ватажку “лнр” Пасічнику повідомили про підозру в скоєнні нових злочинів

Ватажку “лнр” Пасічнику повідомили про підозру в скоєнні нових злочинів

СБУ зібрала докази нових злочинів ватажка «лнр» Пасічника проти національної безпеки України та повідомила йому про підозру.

Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.

Спецслужба задокументувала його діяльність щодо організації на тимчасово окупованій Луганщині незаконних виборів, а також зайняття ним посади «глави лнр».

“Умисні протиправні дії, вчинені окупаційним чиновником, були спрямовані на створення умов для анексії російським агресором частини території України”, - йдеться у повідомленні.

Зокрема, у січні-травні 2023 року він підписав низку «законів» та «указів» щодо організації та проведення в «лнр» виборів до «народного совєта» та представницьких органів «муніципальних утворень».

На підставі цих юридично нікчемних «правових актів» в області організували процес підготовки до незаконних виборів, які окупанти провели у вересні 2023 року відповідно до законодавства рф та «лнр».

23 вересня, за поданням президента рф та за власною згодою, Пасічника добровільно обрав «народний совєт» на посаду «глави лнр». Він прийняв присягу на вірність «народу лнр», конституції рф, «конституції лнр» та офіційно вступив на посаду «глави лнр».

СБУ повідомила Пасічнику про підозру в участі, організації та проведенні незаконних виборів та у добровільному обранні до незаконного органу влади на тимчасово окупованій території.

Відповідно до ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України, йому загрожує до 10 років позбавлення волі та конфіскація майна.

Досудове розслідування здійснюють слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Обвинувальні матеріали вже розслідуваних кримінальних проваджень щодо Пасічника перебувають на розгляді в суді.

Його оголосили у розшук.

Раніше повідомлялося, що Пасічник отримав підозру у колабораційній діяльності та в посяганні на територіальну цілісність та недоторканість України за фактом організації та проведення псевдореферендуму.

Підпишись на наш Телеграм