Країни G7 вигадали спосіб, як зменшити фінансову спроможність рф вести війну в Україні, — Reuters
Країни G7 розглядають можливість заборонити торгівлю російськими алмазами та діамантами, щоб зменшити прибутки рф для використання у війні в Україні.
Про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що росія є найбільшим у світі виробником необроблених алмазів та найбільшим експортером алмазів за обсягом, виробляючи 30% діамантів у світі. При цьому, державна компанія рф "Алроса" видобула майже третину всіх алмазів, видобутих у 2021 році.
На країни G7 – США, Канаду, Японію, Німеччину, Велику Британію, Італію та Францію – припадає 70% світового попиту на алмази. Але заборона також вдарить по пропозиції.
У G7 говорили про такі наміри від початку року, а 19 жовтня представники найпотужніших країн світу обговорять варіанти, як ввести цю заборону, повідомляє Reuters, посилаючись на відповідні документи.
Більшість пропозицій різних гравців ринку стосуються заборони продажу російських дорогоцінних каменів в 1 карат, а запровадити заборону можуть із 1 січня.
Нагадаємо, раніше Сполучені Штати запровадили санкції проти російського державного виробника алмазів "Алроса", але через відсутність світових обмежень у першій половині цього року дохід компанії склав 1,9 мільярда доларів.
За даними NYT, росія зуміла подолати санкції та експортний контроль, запроваджений Заходом, щоб збільшити виробництво ракет за межі довоєнного рівня, зробивши Україну особливо вразливою для посилених атак у найближчі місяці. Обходити обмеження росії вдається завдяки контрабандним потокам з електронікою через такі країни, як Вірменія та Туреччина.
- 736 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 «Для безпеки»: окупанти введуть особливий режим в’їзду-виїзду між воронезькою областю та ТОТ Луганщини
- 18:00 Сили оборони знищили російські ешелони з пальним під Луганськом
- 17:00 Уряд частково змінив умови відновлення виплат дітям ВПО, – нардеп
- 16:00 В Офісі Омбудсмана розробили «Дорожню карту» для родин полонених, зниклих та загиблих захисників
- 15:03 У ЛОДА розповіли подробиці про будівництво житла для ВПО у Батраді на Закарпатті
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодонецьке КП уклало договір щодо придбання геокуполів на майже 6 млн грн 15.04.2026 переглядів: 1010
- На війні загинув захисник із Лисичанська Ростислав Козьменко 14.04.2026 переглядів: 949
- З трьома валізами з Луганська: як Anabel Arto відновив виробництво після двох релокацій 13.04.2026 переглядів: 881
- Переселенка з Лисичанська пече хліб на Закарпатті та планує відкрити власну пекарню 15.04.2026 переглядів: 834


Сили оборони знищили російські ешелони з пальним під Луганськом
Уряд частково змінив умови відновлення виплат дітям ВПО, – нардеп
В Офісі Омбудсмана розробили «Дорожню карту» для родин полонених, зниклих та загиблих захисників 