Закликала «берегти путіна». Судитимуть уродженку Луганщини, яка мешкає на Тернопільщині
Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо уродженки Луганщини, яка проживає в одному з райцентрів Тернопільщини. Вона заперечувала збройну агресію рф проти України та закликала «берегти путіна».
Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура.
Фігурантку звинувачують у вчиненні умисних дій, спрямованих на виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікацію осіб, які її здійснювали (ч. 2 ст. 436-2 КК України).
За даними слідства, з березня 2022 по червень 2023 року жінка, використовуючи власну сторінку у забороненій в Україні соціальній мережі, поширювала матеріали, у яких виправдовувала злочинні дії російських військ. Також вона заперечувала окупацію частини території України. У її дописах збройна агресія рф представлялась як внутрішній громадянський конфлікт.
З початком повномасштабного вторгнення фігурантка поширювала ідеї російської пропаганди про руйнування українських міст військами ЗСУ та виправдовування тимчасової окупації частини території України.
Переїхавши у жовтні 2022 року з Попасної на Тернопільщину, використовуючи «VPN», підозрювана продовжувала вихваляти дії держави-агресора в соцмережі. Зокрема, розповсюджувала допис «Россияне! Берегите путина, кроме него, фашизм остановить некому!» й інші, подібні цьому.
Висновок судової лінгвістичної експертизи підтвердив наявність в опублікованих матеріалах виправдовування та глорифікації військових країни-агресора.
Досудове розслідування вели слідчі УСБУ в Тернопільській області.
Нагадаємо, переселенка з Луганщини отримала підозру за публічне виправдання агресії рф.
- 1039 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 17:00 СБУ вдарила по складу «шахедів» у 1300 км від України
- 15:30 Одна з РДА Луганщини повідомила, як оптимізує штат згідно з розпорядженням Харченка
- 13:00 Першій сіверськодончанці схвалили допомогу з місцевого бюджету на кредит за «єОселею»
- 11:15 ЛОВА: У вцілілих будинках Сіверськодонецька заселена третина квартир, подекуди - ще менше
- 10:16 “Дарувати свою землю окупанту українці не будуть”, - Зеленський
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Пенсії, соцдопомога та підтримка ВПО: у Мінсоцполітики анонсували зміни 02.08.2025 переглядів: 3937
- “Сумно на це дивитися”: у мережі показали демонтаж під’їзду будинку в Сіверськодонецьку (ВІДЕО) 07.08.2025 переглядів: 2375
- “За все моє життя у місті не було такого”: у Сіверськодонецьку скаржаться на якість води 08.08.2025 переглядів: 1694
- Президент звільнив Юрченка та Гайдая 03.08.2025 переглядів: 1255