9 листопада: Яке сьогодні свято, традиції і прикмети

9 листопада: Яке сьогодні свято, традиції і прикмети

Сьогодні, 9 листопада, у світі відзначають Всесвітній день свободи, Всесвітній день якості, Всесвітній день усиновлення, День книги рекордів Гіннеса, Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму. В Україні - День працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму

Цей день започаткували у пам’ять про перший напад на євреїв німецькими нацистами. Масова акція насильства відбулася 9 листопада 1938 року та отримала назву "Кришталева ніч", з цієї події розпочалось активне знищення єврейського народу (Голокост).

За одну ніч, переважно гітлерівською молоддю (гітлер'югенд), були убиті 91 євреїв, сотні поранені та скалічені, тисячі піддалися приниженням і образам, близько 3,5 тис. арештовані і відправлені до концентраційних таборів Заксенгаузен, Бухенвальд та Дахау. У цю ж ніч були спалені або розгромлені 267 синагог, 7,5 тис. торгових і комерційних підприємств, сотні житлових будинків євреїв.

Всесвітній день свободи

Це свято засноване у США президентом Джорджем Бушем на честь падіння Берлінської стіни та кінця комуністичного правління в Центральній і Східній Європі.

Це день, щоб замислитися над важливістю свободи як основоположного права людини і підтвердити нашу відданість захисту свободи, де б вона не перебувала під загрозою. П'ять свобод, які важливі для громадянина: слова, релігії, печатки, зборів та права на звернення до уряду.

Всесвітній день усиновлення

Дату ініціював Хенк Фортнер у 2014 році. Він заснував краудфандингову платформу AdoptTogether для об’єднання людей на підтримку створення родин для дітей-сиріт. 

Всесвітній день усиновлення – це глобальна подія, яка відзначає важливість та радість усиновлення і має на меті підвищити обізнаність про важливість надання дітям люблячого і підтримуючого сімейного оточення. Метою свята є підвищення обізнаності людей в усьому світі про можливості всиновлення.

День книги рекордів Гіннеса

Книгу рекордів створив британський інженер і власник пивоварні Х’ю Бівер. У листопаді 1951 року він відправився з друзями на полювання. Увечері в барі між чоловіками зав’язалася суперечка, яка з диких птахів найшвидша. Чоловіки переглянули кілька різних довідників, але відповіді не знайшли. Тоді Бівер вирішив створити книгу, в якій будуть зібрані всі рекорди. Назвав він її на честь своєї пивоварні. Зараз Книга рекордів Гіннеса є книгою з найбільшим тиражем з усіх книг, захищених авторським правом.

Традиції 9 листопада: Матрона зимова

У народі вважається, що з цієї дати зима вступає в свої права. Наші предки цього дня очікували перших зимових морозів.\Чоловіки утеплювали стіни і вікна в будинки, побоюючись холодного північного вітру.

Прикмети 9 листопада: 

  • Якщо протягом декількох днів сильний вітер дме в одному напрямку, то будуть опади;
  • Якщо на деревах іній, то скоро буде мороз;
  • Вранці туман – до відлиги;
  • Якщо сніг випав на сиру землю, чекайте ранньої весни та багато пролісків;
  • Якщо гусак на воду виходить і довго плаває, то похолодає нескоро.

Іменини 9 листопада: Нестор, Андрій, Капітоліна, Еротіїда, Марк, Агрипін, Олександр, Єлизавета.