Фінляндія розробляє масштабний план відбудови України: першу частину оприлюднять цього року
Фінляндія готується взяти участь у процесі відбудови України після війни та розробляє національний план з відбудови у співпраці з приватним сектором.
Про це заявив міністр зовнішньої торгівлі й розвитку Фінляндії Вілле Тавіо, повідомляє Укрінформ.
За його словами, перша частина плану буде опублікована до кінця цього року.
"Він буде зосереджений на тому, як фінський приватний сектор може брати участь у відновленні України. Невдовзі після цього буде підготовлено другу частину. Вона розглядатиме фінську підтримку для України у ширшому контексті, включаючи співпрацю щодо розвитку", - зазначив Тавіо.
Він підкреслив, що фінські компанії мають значний досвід, необхідний для того, щоб зробити свій внесок у відбудову України.
"Ми можемо брати участь, наприклад, в енергоефективному та екологічно чистому будівництві, енергетичному секторі, переході до відновлювальних джерел енергії, управлінні водними ресурсами та відходами, у сферах телекомунікацій, освіти та верховенства права. Я вважаю, що це ті сфери, які дуже добре відповідають поточним потребам в Україні", - сказав Тавіо.
Він нагадав, що загальна підтримка Фінляндією України з початку повномасштабної агресії росії становить 2,1 млрд євро, з яких 1,4 млрд – на оборону.
"Україна є найбільшим партнером Фінляндії у сфері розвитку. Ми рішуче налаштовані продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно", - підкреслив міністр.
Нагадаємо, Фінляндія створить найбільший стратегічний резерв екстрених запасів у Європейському Союзі після того, як вторгнення росії в Україну викликало необхідність підвищити готовність до криз і загроз всередині ЄС.
- 680 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:00 Новий закон про ВПО: чи потрібно зараз міняти довідку та повторно ставати на облік
- 09:30 «Якщо у нас є робота – значить, комусь дуже погано»: інтервʼю з бойовим медиком із Сіверськодонецька
- 09:00 На Луганщині окупанти поставили в чергу на переселення лише 6 тисяч людей, а два міста вже чотири роки без світла й води
- 08:42 Окупанти штурмували 20 разів на Лиманському напрямку
- 19:00 Військовим Рубіжанської громади призначили ще понад 700 тисяч гривень допомоги
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Сіверськодонецькій МВА перерозподілили обов'язки між керівництвом 20.07.2026 переглядів: 727
- Оновили інформацію про гумхаби Луганської області: актуальні адреси та контакти 20.07.2026 переглядів: 649
- «Людям більше не цікава бездушна баночка»: як бджоляр із Луганщини розвиває «Медодай» на Чернігівщині 20.07.2026 переглядів: 631
- Окупанти заявили про плани «перепрофілювати» Лисичанський НПЗ 23.07.2026 переглядів: 628


Новий закон про ВПО: чи потрібно зараз міняти довідку та повторно ставати на облік
Окупанти штурмували 20 разів на Лиманському напрямку
У Черкасах попрощалися з військовим з Сіверськодонецька Романом Лєщєнком
