Кабмін звільнив керівництво Держспецзв'язку, яке заскочили на заволодінні 62 млн грн

Кабмін звільнив керівництво Держспецзв'язку, яке заскочили на заволодінні 62 млн грн

Кабмін сьогодні, 20 листопада, звільнив голову Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрія Щиголя та його заступника з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктора Жору.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. При цьому у НАБУ заявили, що також сьогодні разом із САП викрили організовану групу у складі з керівництвом Держспецзв’язку, які заволоділи державними коштами на суму понад 62 млн грн.

Слідство встановило, що впродовж 2020-2022 років власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладнання та програмного забезпечення.

"Для цього залучили дві підконтрольні компанії, а закупівлю засекретили, аби уникнути відкритих торгів та забезпечити їх перемогу. З цими компаніями підпорядковане Держспецзв’язку держпідприємство уклало договори на постачання відповідного ПЗ та послуг та перерахувало у 2021-2022 рр. понад 285 млн грн. Проте реальна вартість ПЗ, яке компанії придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн, а різницею у понад 62 млн грн і заволоділи учасники злочину", - йдеться у повідомленні.

НАБУ зазначає, що ці кошти вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи.

Нагадаємо, Держспецзв'язку спільно з Мінцифри займається поставками на фронт безпілотних літальних апаратів. Також служба на час дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення визначена уповноваженим органом у сфері захисту критичної інфраструктури.

Також нагадаємо, що з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року "військовий ПДФО" спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: Держспецзв'язку на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн)