Мешканець Луганщини, який співпрацював з окупантами та вирішив виїхати за кордон, отримав 5 років тюрми

Мешканець Луганщини, який співпрацював з окупантами та вирішив виїхати за кордон, отримав 5 років тюрми

За публічного обвинувачення прокурорів Старобільської окружної прокуратури Луганської області жителя Новопскова визнали винним у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Його засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією усього належного майна.

Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура.

Прокурори у суді довели, що ексзаступник головного лікаря з економічних питань Комунального некомерційного підприємства «Новопсковське територіальне медичне об’єднання Новопсковської селищної ради» після повномасштабного російського вторгнення почав співпрацювати з окупантами.

У середині квітня 2022 року чоловік добровільно обійняв керівну посаду у незаконно створеному органі влади на тимчасово окупованій території. Він став «завідувачем сектору персоніфікованого обліку, взаємодії з застрахованими особами та обліку платежів страховиків державної установи лнр – управління пенсійного фонду лнр в Новопсковському районі (міжрайонне)».

Засуджений проводив зустрічі зі студентами коледжів, трудовими колективами підприємств і установ району щодо порядку оформлення «страхового номеру індивідуального особового рахунку» («СНІЛСу») та схиляв до співпраці з представниками «лнр» місцевих жителів.

Надалі виїхав в Україну та працевлаштувався до однієї з міжнародних гуманітарних організацій задля безперешкодного виїзду за кордон.

На початку лютого 2023 року правоохоронці затримали чоловіка у Києві.

Досудове розслідування проводили слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що двох правоохоронців з Луганщини судитимуть за державну зраду.
 

Підпишись на наш Телеграм