29 листопада: Яке сьогодні свято, традиції і прикмети

29 листопада: Яке сьогодні свято, традиції і прикмети

Сьогодні, 29 листопада, відзначають Міжнародний день жінок-правозахисниць, День електронних привітань, Міжнародний день ягуара і День "Клієнт не завжди правий".

Міжнародний день жінок-правозахисниць

Ця дата є вшануванням відваги жінок і дівчат, які відстоюють права людини, а також усіх, хто відстоює права жінок, дівчат і ЛГБТКІ-людей. ООН відзначає, що жінки-правозахисниці стикаються з унікальними проблемами, які викликані глибоко вкоріненою дискримінацією щодо жінок і стереотипами щодо їх належної ролі. Сьогоднішній наростаючий фундаменталізм усіх видів і політичний популізм, а також неконтрольоване авторитарне правління та неконтрольована жадоба отримання прибутку ще більше посилюють дискримінацію жінок, посилюючи перешкоди, з якими стикаються правозахисниці.

Крім ризиків погроз, нападів і насильства, з якими стикаються всі правозахисники, жінки-правозахисниці піддаються особливим ризикам. Ті, хто працює над такими правами, які заперечують фундаменталістські групи, як сексуальне та репродуктивне здоров’я та права жінок, а також ті, хто засуджує дії видобувних галузей і підприємств, піддаються підвищеному ризику нападів і насильства.

Переважна більшість держав-членів ООН, ратифікувавши Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, визнає, що "повний і повний розвиток країни, добробут у світі та мир вимагають участі жінок на рівних умовах з чоловіками в усіх сферах".

День електронних привітань

Перший онлайн-ресурс електронних листівок був створений Джудіт Донат з компанії MIT Media Lab. Сайт мав назву The Electric Postcard. Достеменно невідомо, коли саме запровадили цю дату. Вважається, що це сталося у 1990 році.

Свято запроваджене на честь різноманітних вітальних листівок, що користувачі інтернету отримують поштою та в соціальних мережах у зв’язку з особистими, професійними та національними святами. 

День "Клієнт не завжди правий"

У 1909 році твердження "Клієнт завжди правий" промовив Гаррі Гордон Селфрідж, власник мережі магазинів. Він обрав ці слова рекламним слоганом для своїх універмагів. 

Свято 29 листопада запроваджене на противагу цьому застарілому маркетинговому виразу. Адже у бізнесі потакання всім вимогам та примхам покупців товарів і послуг не є клієнтоорієнтованою політикою. Вислів втратив свою актуальність та йде проти сучасних тенденцій маркетингу.

Традиції 29 листопада: Парамона Зимовказника

Православна церква 12 грудня вшановує пам’ять святого Парамона Зимовказника. Святий Парамон був одним з мучеників, якого закатували язичники. У давнину вірили, що на день на Зимовказника покаже, якою буде кінець зими і коли прийде весна.

Було заведено ходити по сусідах і друзям і просити в борг. Люди позичали яйця, хліб, молоко, гроші. Вважалося, якщо взяти хоч щось в борг, то весь рік будеш щасливим та здоровим. 
Також на Парамона в народі існувала традиція змітати сніг з дахів. Щоб не продірявився дах, замість лопати брали віники або мітли. Люди говорили: "День Парамон зустрічай – сніг з дахів прибирай".

Прикмети 29 листопада: 

  • Якщо цього дня тепла погода, значить скоро  заметіль і хурделиця;
  • Зоря червона, а значить вітер буде нестерпним;
  • Сніг не випав – на Миколая чекайте завірюхи;
  • Сонце не видно вранці за обрієм – буде пізня весна.

Іменини 29 листопада: Валеріан, Данило, Денис, Іван, Микола, Сергій.