6 грудня: Яке сьогодні свято, традиції і прикмети
Сьогодні, 6 грудня, християни відзначають День Святого Миколая за григоріанським та новоюліанським календарем, у світі - День піци, в Україні святкують День ЗСУ.
День Святого Миколая
Після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар, Україна вперше святкує День Святого Миколая 6 грудня, а не 19, як раніше. Святий Миколай вважається помічником та захисником мореплавців, мандрівників, торговців, несправедливо засуджених та усіх дітей. Крім цього, віряни вважають, що святий допомагає у зціленні від хвороб.
Миколай був єпископом Мирійським, у 325 році брав активну участь у Першому Вселенському Соборі, де були вироблені основні церковні канони. Діти вірять, що у ніч на 6 грудня Святий Миколай залишає слухняним подарунки під подушками.
День Збройних сил України
Цей день відзначався щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року Закону України "Про Збройні сили України", але нового сенсу набув у 2014 році після початку війни росії проти України і окупації Криму та частини Донбасу.
Українські збройні сили почали формуватися ще на початку минулого століття, або й ще давніше, - за часів Війська Запорізького. Коріння ЗСУ у битвах Січових стрільців, армії УНР, а також УПА.
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року саме завдяки відвазі і хоробрості ЗСУ вдалося деокупувати Київщину весь південь України, відвоювати Харківщину, деокупувати Херсон. ЗСУ і досі стоять на захисті державного суверенітету і незалежності України, даючи відсіч окупантам.
Традиції на Миколая
На Миколая є давня традиція писати до нього листи зі своїми побажаннями, найчастіше це роблять діти та вкидають їх у поштову скриньку, або кладуть на вікно. Вважається, що чемні діти знаходять під подушкою подарунок, а неслухняні — прутик. Ця різка слугує своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою та виправитися.
Ймовірно, ця традиція пішла з середньовічної Німеччини, де напередодні свята батьки презентували дітям новий зимовий одяг. З часом це почали робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого. Згодом почали також дарувати ласощі: горіхи, сухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами; шкільне приладдя, іграшки, які клали в нові чи начищені та відремонтовані старі черевики, які ставили поблизу камінів, чи в панчохи, які вішали на каміни. Діти вірили, що святий саме через камін закидає в дім подарунки.
Прикмети 6 грудня:
- Іній на деревах віщує врожайний рік;
- Дощ – до щедрого врожаю озимих;
- Хмари по небу низько пливуть – до похолодання;
- З дороги сніг змітає вітер — скоро почнеться відлига.
Іменини 6 грудня: Микола, Омелян, Юрій, Олександр, Борис, Григорій, Іван, Митрофан, Серафим, Федір.
- 541 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 12 учнів рубіжанської школи мистецтв отримали грошову премію
- 18:00 Адвокацію інтересів релокованих підприємств розглянуть з підприємцями Луганщини
- 17:00 «Тільки губи фарбують». Сіверськодончани відповіли окупантам на допис про ремонт усіх будинків до 2030 року
- 16:40 росія значно прискорила виробництво "шахедів" і розбудову заводу в "Алабузі", - CNN
- 16:00 У Сіверськодонецьку горить будинок. Також пишуть про нібито пожежу на «Азоті»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Мешканці захопленої Луганщини не зможуть позбутися паспорта рф навіть при підозрі в екстремізмі. Ціна на газ зросла на 62% 18.07.2025 переглядів: 5328
- Внесли зміни до умов пільгової іпотеки “Житло для ВПО”: про що мова 18.07.2025 переглядів: 4569
- У Сіверськодонецьку розігнали підприємство, яке робило ремонти, куди тепер звертатися – люди не знають 22.07.2025 переглядів: 3316
- Окупанти виставили на “аукціон” два приміщення у Сіверськодонецьку 23.07.2025 переглядів: 1601