Переселенці збирають підписи за продовження виплат ВПО після 1 лютого: як долучитися

Переселенці збирають підписи за продовження виплат ВПО після 1 лютого: як долучитися

Залишити виплати на проживання для ВПО з зони активних бойових дій та окупованих територій пропонує авторка електронної петиції №41/005785-23еп, розміщеної на порталі Кабміну.

Петиція доступна за посиланням.

“Просимо продовжити виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01.02.2024 року, реєстрація місця проживання яких співпадає з зоною активних бойових дій, окупованих територій відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004, із внесеними змінами”, - йдеться у ній.

Такі люди, зазначає авторка петиції, опинилися в складних життєвих обставинах та не мають можливості повернутися додому через активні бойові дії.

“Переміщені особи втратили все майно, через це приходиться працювати ще більше, заробляти кошти для утримання родин, оренди житла. Всі опинилися в складних життєвих обставинах. Виплати на проживання ВПО родини частково покривали витрати на оренду житла та оплату комунальних послуг. Якщо виплати будуть скасовані, то це значно відобразиться на благополуччі родин”, - наголошується у зверненні.

Збір голосів за розгляд петиції розпочався 6 грудня. Всього на це відводиться 90 днів. Наразі її підтримали вже понад 4 тисячі осіб з необхідних 25 тисяч.

Нагадаємо, починаючи з 1 лютого 2024 року виплати ВПО на другий 6-місячний період без додаткового звернення продовжать окремим категоріям отримувачів. Це стосується лише тих ВПО, які вперше звернулися за виплатами після 1 серпня 2023 року.