Фінляндія написала план з відбудови України, який передбачає інвестиції в сотні мільярдів євро
Фінляндія написала національний план відновлення України, який покращить передумови для діяльності фінських компаній в Україні.
План реконструкції на основі урядової програми опублікований на сайті фінського уряду.
Зазначається, що план складається з двох частин, перша вже готова, а друга частина плану більш широко розглядатиме участь центрального уряду та зацікавлених сторін у реконструкції України та буде завершена наступного року. "Його основна увага буде зосереджена на використанні співробітництва в галузі розвитку та гуманітарних асигнувань", - йдеться у повідомленні.
Щодо першої частини плану, то він складається з фінансових рішень, які сприятимуть дослідженню ринку, торгівлі та інвестиціям в Україну.
"Найбільш значущі практичні заходи фінансування включають уможливлення фінансування експорту в Україну шляхом компенсації кредитних збитків, понесених національним експортно-кредитним агентством Finnvera. Крім того, на 25 млн євро буде збільшено капітал національного фонду співробітництва з розвитку Finnfund, що дозволить інвестувати в приватний сектор України", - зазначається у повідомленні.
План також пропонує створення нового змішаного кредитного інструменту, Інвестиційного механізму в Україні, який забезпечить реалізацію проектів на суму 50 мільйонів євро у 2025–2026 роках.
"Консультаційні послуги для компаній будуть покращені та зрозуміліші, а також докладатимуть зусиль для зміцнення ресурсного забезпечення сторін, що надають ці послуги, як у Фінляндії, так і в Україні", - вважає уряд Фінляндії
"Фінляндія хоче підтримати участь і доступ наших компаній до реконструкції України. Це охоплює інвестиції в сотні мільярдів євро, для яких у нас є необхідний досвід", — наголосив міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Вілле Тавіо.
Нагадаємо, Естонія написала військову стратегію на 2024-2026 роки для перемоги України та поразки росії. Естонське міністерство оборони впевнене, що перемога України і поразка росії у цій війні досяжні.
Стратегія полягає у тому, щоб протягом трьох років країни-партнери мають нарощувати виробництво зброї для України, вийти на новий розвиток потужності ВПК, тоді, у 2026 році Україна може перемогти, а росія ослабнути.
- 453 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 11:17 Кім Чен Ин заявив, що участь КНДР у війні між росією та Україною є виправданою, - Reuters
- 11:00 Компенсації за працевлаштування ВПО: у яких регіонах найчастіше користуються програмою
- 10:39 У МЗС висловили демарш країнам, чиї представники були на параді 9 травня у росії
- 10:00 У ЛОВА розповіли, чому деякі будинки в окупованому Сіверськодонецьку чекають на відбудову роками
- 09:23 Посольство США попередило про загрозу масштабної повітряної атаки найближчим часом
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Від георгіївської стрічки до червоного маку — як Луганщина вшановувала день Перемоги над нацизмом 08.05.2025 переглядів: 2868
- Окупанти вдарили по техніці лисичан, яка задіяна у зведенні фортифікацій на Донеччині (ВІДЕО) 04.05.2025 переглядів: 2142
- У Києві прощатимуться з загиблим 19-річним військовим з Луганщини 05.05.2025 переглядів: 1221
- 3 тисячі на переїзд, 5 – на оренду: ще одна громада Луганщини фінансово підтримуватиме ВПО у працевлаштуванні 05.05.2025 переглядів: 1028