В Україні запрацював механізм придбання житла на сертифікати єВідновлення: деталі
З 27 грудня українці, які мають житлові сертифікати як компенсацію за знищене майно, можуть подати заяву про бронювання коштів для придбання нової домівки.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
За його словами, купити можна будинок або квартиру. Вибравши житло та домовившись із продавцем, треба оновити застосунок “Дія”, а потім у розділі єВідновлення відкрити вкладку “Сертифікати на житло” й натиснути “Забронювати кошти”. Протягом 5 робочих днів має надійти підтвердження у “Дію” про те, що кошти заброньовані.
“Після цього є 30 днів, щоб оформити угоду купівлі-продажу. Можна придбати житло у новобудові або на вторинному ринку, а також проінвестувати в будівництво. Якщо не встигаєте, потім повторно подасте заяву про бронювання коштів”, - пояснив Федоров.
Зазначається, що угоду купівлі-продажу можуть оформити лише ті нотаріуси, які мають доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Протягом 5 днів кошти надійдуть продавцю житла.
“Перш ніж бронювати кошти за сертифікатом, треба переконатися, що ви припинили право власності на знищений об’єкт нерухомості. Без цього не вдасться використати сертифікат. Припинити право власності можна в ЦНАПі або в нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора”, - наголосив міністр.
Нагадаємо, в Україні розглядають можливість запровадити компенсації за пошкоджене житло, що знаходиться в окупації, у 2024 році.
- 949 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Рідні безвісти зниклих військовослужбовців можуть отримати 15 тисяч гривень від Лисичанської МВА
- 18:00 Лідерка гурту E.K.A, сіверськодончанка Катя Бойко отримала медаль «Честь. Слава. Держава»
- 17:00 Жителю Старобільська, який воював проти України, повідомили про підозру
- 16:00 Екоінспекція оцінила шкоду довкіллю від руйнування об'єктів у Сіверськодонецьку та Попасній
- 15:00 Луганчан запрошують на екскурсію Києвом (РЕЄСТРАЦІЯ)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На війні загинув військовий з Луганщини Ігор Меженський 11.08.2026 переглядів: 1039
- У Сіверськодонецькій МВА розповіли, коли зможуть провести дорозіграш за кредитною програмою для ВПО 60+ 07.08.2026 переглядів: 801
- Лідерка гурту E.K.A, сіверськодончанка Катя Бойко отримала медаль «Честь. Слава. Держава» 14.08.2026 переглядів: 789
- «Півторалітрова пляшка "Прозорої" може коштувати комусь життя». Андрій Єременко — про бої за Луганщину, відповідальність і повернення до цивільного життя 07.08.2026 переглядів: 777


Лідерка гурту E.K.A, сіверськодончанка Катя Бойко отримала медаль «Честь. Слава. Держава»
Українські військові уразили чотири підстанції на Луганщині за півтора місяця
ЛОВА: У Сіверськодонецьку окупанти знову провалюють підготовку до зими
