Судитимуть шістьох організаторів псевдореферендуму на Луганщині, з них двоє -"депутати"
Прокурори органів прокуратури Луганської області скерували до суду обвинувальні акти стосовно шести місцевих жителів за фактами посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 110, ч. 5 ст. 111-1 КК України). Одному з них також інкримінували пропаганду в закладах освіти та впровадження стандартів освіти держави-агресора (ч. 3 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура.
Серед обвинувачених – двоє «депутатів народної ради лнр» і четверо голів і членів «виборчих комісій».
Слідство встановило, що «депутати лнр» у вересні 2022 року проголосували за фейковий «закон про референдум». На його підставі окупанти організували незаконне волевиявлення на тимчасово окупованих територіях Луганщини.
«За сфальсифікованими результатами переважна більшість віддала голоси за входження до складу рф на правах її суб’єкта», - йдеться у повідомленні.
Ще четверо осіб взяли участь у роботі «виборчих комісій». Одна - очолила «дільничу виборчу комісію» у Луганську, двоє - увійшли до складу «дільничої виборчої комісії» у Слов’яносербському районі на правах «голови» та «заступника».
Крім того, до фейкового «виборчого процесу» долучився й «директор державного загальноосвітнього закладу «лнр» Риб’янцівська середня школа», який організовує навчальний процес за стандартами освіти рф. Він став «членом територіальної виборчої комісії», розташованої у місцевому будинку культури.
Наразі усі обвинувачені оголошені у розшук. Спеціальне досудове вели слідчі 3 управління ГУ СБУ України в Донецькій та Луганській областях.
Нагадаємо, 5 років отримала організаторка “референдуму” на Луганщині, яка приїхала до Києва за соцвиплатами.
- 616 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Родичам загиблих захисників з Лисичанської громади надали понад 150 тис. грн допомоги
- 18:00 Від луганчан нацгвардійцям передали оптоволоконні дрони та обладнання на майже 14 млн грн
- 17:00 Активісти провели акцію спротиву на окупованій Луганщині (ФОТО)
- 16:00 Луганський пенсійний фонд замовив марок на 200 тис. грн
- 15:12 Житло для ВПО: Харченко розповів, чи забере уряд кошти громад Луганщини та які є варіанти
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Житло в іпотеку: як сіверськодончанка скористалася єОселею та допомогою МВА 10.10.2025 переглядів: 2104
- У програмі «Житло для ВПО» визначили новий список учасників, які зможуть придбати оселю 08.10.2025 переглядів: 1069
- Для продовження виплат деяким категоріям ВПО необхідно до 1 листопада пройти ідентифікацію – кого стосується 13.10.2025 переглядів: 916
- У Сумській області загинув військовий з Луганщини 14.10.2025 переглядів: 754