Обмеження щодо продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім
Відповідно до вимог статті 15-3 Закону України № 481 від 19.12.1995 р. „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” існують наступні обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів :
Забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:
- особами, які не досягли 18 років;
- особам, які не досягли 18 років;
- у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв;
- у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;
- у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
- з торгових автоматів;
- на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);
- поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);
- у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет;
- з рук;
- у невизначених для цього місцях торгівлі.
Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.
На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити продаж пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових виробів.
Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.
У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.
За порушення зазначених обмежень відповідно до ст.. 17 Закону України № 481 передбачено фінансова санкція в сумі 6800 гривень, та анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
- 4720 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 “Ані бюджет Луганщини, ані якоїсь іншої області, самотужки не спроможний вирішити це питання”, – Харченко про житло для...
- 18:00 Луганські каратисти вибороли три медалі на всеукраїнських змаганнях
- 17:00 Сіверськодончанка на розвиток бізнесу отримала понад 125 тис. грн
- 16:00 Сили ССО на окупованій Луганщині знищили склад палива окупантів (ВІДЕО)
- 15:00 Понад 773 млрд грн склали екологічні збитки у Луганській області через війну
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Помер сіверськодончанин Вадим Матросов 26.11.2025 переглядів: 3979
- На війні загинув патрульний Луганської області 25.11.2025 переглядів: 1501
- На Дніпропетровщині загинув захисник з Лисичанська Валерій Шутов 27.11.2025 переглядів: 720
- Стало відомо про загибель на війні ще одного військового з Луганщини 27.11.2025 переглядів: 701

“Ані бюджет Луганщини, ані якоїсь іншої області, самотужки не спроможний вирішити це питання”, – Харченко про...
Сіверськодончанка на розвиток бізнесу отримала понад 125 тис. грн
Лисичанське управління ЖКГ хоче закупити палива на майже 4 млн грн