ЄС та Міжнародна фінансова корпорація залучать в Україну 500 мільйонів євро
Європейський Союз та Міжнародна фінансова корпорація (МФК) підписали гарантійну угоду про підтримку інвестицій приватного сектору для відновлення України. Сума складає понад 500 мільйонів євро.
Про це йдеться на сайті Європейської комісії.
Зазначається, що МФК є членом групи Світового банку. Тому згідно з цією угодою, Євросоюз надасть корпорації фінансові гарантії на суму до 90 млн євро. Вони призначені для підтримки інвестицій в Україну в межах програми МФК "Краще майбутнє".
Очікується, що за цією програмою Україні надійдуть понад 500 млн євро інвестицій з приватного
- сектора до різних галузей:
- інфраструктура;
- товаровиробництво;
- декарбонізація;
- збереження засобів до існування.
ЄС наголошує, що у 2022 році МВФ розпочала Програму з підвищення економічної стійкості (ERA) вартістю 2 млрд доларів для підтримки приватного сектору України.
Відтоді МФК надала фінансування на суму понад $650 млн та мобілізувала понад $400 млн на підтримку технологічного сектору, агробізнесу, критичного експорту та імпорту, а також фінансування малих і середніх підприємств.
Також повідомляється, що загальна підтримка Євросоюзу Україні з початку повномасштабного вторгнення становить понад 88 мільярдів євро. Це включає внески на економічну, фінансову, військову та гуманітарну підтримку, а також розміщення українських біженців у країнах-членах ЄС.
Нагадаємо, що у Євросоюзі готові продовжити тимчасовий захист українців після березня 2025 року. Подібну заяву зробила державна секретарка з питань притулку і міграції Бельгії Ніколь де Мур.
- 457 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:45 Для дітей з Лисичанської громади провели захід з мінної безпеки
- 16:30 За 2025 рік кремінянам надали допомоги на понад 16 млн грн
- 14:30 Перший заступник Харченка перед Новим роком отримав понад 150 тис. грн зарплати
- 12:30 Луганська податкова хоче замовити послуг з прибирання приміщень у Києві на понад 700 тис. грн
- 10:30 ЛОВА: чверть окупованої Луганщини без зв’язку, управління дронами хочуть включити до нормативів
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Допомога ВПО, виплати на дітей і соцстандарти: що зміниться з 1 січня 2026 року 01.01.2026 переглядів: 660
- Зимова підтримка 6500: понад 370 тисяч українців вже отримали кошти 02.01.2026 переглядів: 622
- Скільки луганських чиновників стали киянами, закарпатцями, одеситами та херсонцями 30.12.2025 переглядів: 534
- Що змінилося для ВПО у 2025 році: житлова політика, компенсації та підтримка 29.12.2025 переглядів: 514


Перший заступник Харченка перед Новим роком отримав понад 150 тис. грн зарплати
Луганська податкова хоче замовити послуг з прибирання приміщень у Києві на понад 700 тис. грн
ЛОВА: чверть окупованої Луганщини без зв’язку, управління дронами хочуть включити до нормативів