Трамп має намір кардинально змінити НАТО і змусити Україну до переговорів з рф, - Bloomberg
Дональд Трамп розглядає можливість скоротити зобов’язання перед деякими членами НАТО та підштовхнути Україну до переговорів про припинення війни з росією, якщо він знову стане президентом США.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела в оточенні Трампа.
"Серед можливих кроків під час другого терміну союзники Трампа обговорювали, по суті, дворівневий альянс НАТО, де стаття 5, яка вимагає спільного захисту будь-якого члена, що зазнає атаки, застосовуватиметься лише до країн, які досягли цілей щодо витрат на оборону", - повідомляють джерела видання.
За їхніми словами, є також ініціатива впровадити за нові тарифи для відстаючих країн НАТО.
За словами джерел, радники Трампа також обговорювали можливість посадити президента України Володимира Зеленського та президента росії володимира путіна за стіл переговорів на початку можливого другого президентського терміну самого Трампа.
"Ці ініціативи, якщо їх реалізувати, перевернуть десятиліття політики США, розіб’ють оборонний альянс, який формував європейську безпеку з часів холодної війни, і стурбують союзників в Азії щодо зобов’язань Вашингтона протистояти Китаю", - підкреслює Bloomberg.
Видання додає, що один із радників Трампа сказав: "Обіцянка припинити військову допомогу США може допомогти Україні сісти за стіл переговорів, тоді як загроза збільшення допомоги США може спонукати росію". Радники, зокрема Ларрі Кудлоу та Роберт О'Браєн, також публічно наполягали на посиленні санкцій проти Центрального банку росії, щоб схилити путіна.
Кампанія Трампа наразі не веде переговорів з російськими чи українськими посередниками, частково тому, що це, ймовірно, суперечить Закону Логана, закону США, який забороняє приватним особам вести переговори від імені уряду.
Нагадаємо, у січні експрезидент США Дональд Трамп заявив, що він дуже добре ладнає з російським диктатором володимиром путіним і вкотре пообіцяв завершити війну в Україні "дуже швидко".
- 412 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 08:26 У Сіверськодонецьку чоловік помер від холоду. «Не знаю, як ми виживимо цієї зими. Може, відійдемо в інший світ»
- 19:00 Майже 300 дітей з Лисичанської громади до Дня Миколая отримають по тисячі гривень допомоги – куди звертатися
- 18:00 Колишню чиновницю з Луганщини засудили до 9 років за колабораціонізм
- 17:00 Сіверськодончанам виплатили понад 70 тис. грн допомоги на лікування
- 16:00 На окупованій Луганщині через спалах грипу люди стоять у довгих чергах до поліклініки, – “Жовта стрічка”
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Переховувала військових ЗСУ: окупанти засудили до 16 років колонії жительку Новоайдару 03.12.2025 переглядів: 795
- На Дніпропетровщині загинув захисник з Лисичанська Валерій Шутов 27.11.2025 переглядів: 768
- Стало відомо про загибель на війні ще одного військового з Луганщини 27.11.2025 переглядів: 748
- Від отриманих поранень помер 24-річний захисник з Луганщини 04.12.2025 переглядів: 633


У Сіверськодонецьку чоловік помер від холоду. «Не знаю, як ми виживимо цієї зими. Може, відійдемо в інший світ»
На окупованій Луганщині через спалах грипу люди стоять у довгих чергах до поліклініки, – “Жовта стрічка”
Софію Лискун виключили зі збірної та позбавили усіх нагород, – заява Федерації