Відправка військ НАТО в Україну: що про цю ідею каже Столтенберг і країни блоку

Відправка військ НАТО в Україну: що про цю ідею каже Столтенберг і країни блоку

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не планує відправляти війська в Україну.

Про це пише Associated Press.

Столтенберг заявив, що "союзники по НАТО надають Україні безпрецедентну підтримку. Ми робили це з 2014 року і активізувалися після повномасштабного вторгнення. Але немає жодних планів щодо розміщення військ НАТО на території України".

Виключаючи військові дії з боку НАТО, Столтенберг сказав AP, що "це агресивна війна росії проти України, яка грубо порушує міжнародне право". "Згідно з міжнародним правом, Україна, звичайно, має право на самооборону, і ми маємо право підтримати їх у відстоюванні цього права", - додав він.

Столтенберг підкреслив, що НАТО як альянс надає Україні лише нелетальну допомогу та підтримку, як-от медичне забезпечення, уніформу та зимове спорядження, але деякі члени надсилають зброю та боєприпаси двосторонньо або групами.

"Будь-яке рішення організації про відправлення військ потребуватиме одностайної підтримки всіх країн-членів", - додав він.

Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відмовився від коментарів, але підкреслив, що "Чехія точно не хоче посилати своїх солдатів в Україну".

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск також заявив у вівторок, що "Польща не планує надсилати свої війська в Україну".

Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час візиту до Фрайбурга Шольц заявив, що "в майбутньому не буде жодних наземних військ, жодних солдатів на українській землі, спрямованих туди європейськими державами чи державами НАТО", пише Bild.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон сказав, що його країна наразі не розглядає можливість відправлення військ в Україну, пише Dagens.

"Зараз це зовсім не актуально", — сказав він.

Він підкреслив, що кожна країна має право обговорювати власні рішення щодо розміщення військ за межами своїх кордонів, які безпосередньо не стосуються НАТО в цілому.

Підсумовуючи, Крістерссон підкреслив, що позиція Швеції полягає в тому, що національні рішення щодо військових дій не впливають на НАТО як організацію, і він провів чітке розмежування між політичними та військовими стратегіями Швеції та Франції.

Речник прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака заявив, що уряд Сполученого Королівства не планує відправлення військ в Україну для широкомасштабного розгортання, повідомляє Sky News.

"Окрім невеликої кількості персоналу, який знаходиться у країні для підтримки Збройних сил України, у нас немає будь-яких планів для широкомасштабного розгортання", - сказав він.

Нагадаємо, 26 лютого у Парижі високопосадовці ЄС з понад 20 країн обговорювали варіанти збільшення допомоги Україні.

Президент Франції Еммануель Макрон після цієї зустрічі повідомив, що не виключає можливість відправлення західних військ в Україну.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що окремі країни-члени НАТО допускають можливість присутності військ Альянсу на території України. Це може статися після укладення двосторонньої безпекової угоди. Він оголосив, що Словаччина “не піде на такий крок, але поважатиме рішення країн НАТО”, які погодяться ввести війська в Україну.

Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс заявив перед прес-конференцією, що відправлення європейських сил НАТО в Україну є "питанням, якого не існує" для Греції та переважної більшості його колег.