Як під Авдіївкою будують українську другу лінію оборони з дерева (ФОТО)
Під Авдіївкою будують другу лінію оборони, застосовують дерево, геотекстиль, залізну сітку, бруси і скоби.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив речник Сил оборони Таврійського напрямку Дмитро Лиховій.
"За останній тиждень я особисто побував на тих оборонних укріпленнях, яких у нас нібито немає. Це були чотири різні точки на Авдіївському напрямку. Зокрема за 2 км до тодішньої лінії бойового зіткнення, у “червоній зоні”, під російськими FPV-дронами", - написав він.
За словами Лиховія, укріплення "значною мірою вже споруджені".
"Подекуди (трохи далі від передка) їх ще будують. Залежно від лінії, це роблять ОВА (обласні адміністрації), цивільні підрядники - будівельні компанії; ДССТ (Державна спеціальна служба транспорту); інженерні частини Сил підтримки ЗСУ, інженерні підрозділи механізованих і мотопіхотних бригад", - розповів він.
Лиховій визнав, що були і є певні організаційні складнощі: брак людей, коштів, деяких матеріалів та озброєнь, близькість лінії фронту, інерція й зволікання, бюрократія, демократія.
"Зрештою, поля - вони ж чиїсь. Але є й результат. Його можна помацати, відчути, зрештою, залізти в нього і сховатися від обстрілів. Інженери не дадуть збрехати, що активні роботи почалися в грудні, і вони велися ще до виходу наших військ з Авдіївки. Після - стали активнішими", - написав він.
Лиховій підкреслив, що розташування фортифікацій враховує особливості рельєфу та інших елементів місцевості, наявність панівних висот, водних перешкод, доріг.
"Так, на другій лінії ідеться не про бетон, а про дерево як про головний елемент фортифікацій (плюс геотекстиль, залізна сітка, бруси, скоби). Але військові інженерні фахівці переконують, що в дерева дуже багато переваг: воно мобільне, не потребує часу на застигання й усадку; швидко монтується, в разі влучання й руйнування - швидко ремонтується та замінюється; не дає таких осколків, як бетон; не привалює такою масою у випадку завалу", - написав він.
Лиховій додав, що укріплення будують за новими нормативами.
Якщо старі нормативи передбачали висоту траншеї 1,5 метра та ширину 0,8 метра, то нові траншеї мають 2 метри заввишки і 1 метр у ширину - щоб бійці могли пересуватися, не пригинаючись, та мали змогу в разі потреби переносити по траншеї поранених на ношах.
"На деяких ВОПах, я сам бачив, на долівку покладені дошки і зроблені колодязі для відведення води - щоб під час дощів під ногами не було того "унилого багна". Відповідно до нових обставин сучасної війни робляться і перекриття для захисту від артобстрілів, від FPV-дронів, змінюються розміри вогневих ячейок та ін", - зазначив він.
Нагадаємо, The New York Times отримав супутникові знімки, які свідчать, що за Авдіївкою в України є лише рудиментарні лінії траншей. Видання, описуючи знімки, зазначило, що ці лінії не мають додаткових укріплень, які могли б уповільнити російські танки та допомогти захистити основні дороги та важливі висоти.
- 771 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 12:26 В окупованому Луганську гучно: у мережі повідомляють про вибух, є постраждалі (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
- 12:00 Луганщина нарощує підтримку війська: вже понад 700 мільйонів на 2025 рік
- 11:00 Муніципальне житло для ВПО та інших категорій: Кабмін запускає новий проєкт
- 10:00 “Де ж “розмінування?” У Сіверськодонецьку на міні підірвалася жінка, - соцмережі
- 09:00 ЛОВА: У Сіверськодонецьку знов затопило будинок, у Луганську - безлад із переоглядом осіб з інвалідністю
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупована Луганщина готова прийняти поїзди з «великої росії». Але є моменти 28.06.2025 переглядів: 27004
- «ВПО, які вже інтегрувалися, не захочуть їхати в умовний Богуслав, де ми зводимо будинок», - Харченко 30.06.2025 переглядів: 8862
- При відбитті атак російських “шахедів” загинув український пілот F-16 29.06.2025 переглядів: 6102
- Окупанти виявили 25 “безхазяйних” нежитлових приміщень у Сіверськодонецьку та передмісті (АДРЕСИ) 25.06.2025 переглядів: 3146