В уряді України відповіли на статтю FT: "Російські НПЗ - законні військові цілі"

В уряді України відповіли на статтю FT: "Російські НПЗ - законні військові цілі"

Віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина заявила, що нафтопереробні заводи на території росії є законними цілями з військового погляду. Так вона відреагувала на статтю FT про нібито заклики США до України припинити удари по російських НПЗ.

Про це Стефанішина сказала на "Київському Безпековому Форумі", повідомляє "Громадське".

Вона заявила, що українська сторона відповіла на такі заклики "досягненням своїх цілей" і "дуже успішними операціями, проведеними на території рф.

"Також є заяви й інших офіційних осіб, що це є абсолютно законні цілі з військового погляду. Ми розуміємо заклики американських партнерів. Водночас ми воюємо тими спроможностями, ресурсами та практиками, які наявні у нас сьогодні", — сказала Стефанішина.

Стефанішина розповіла, що у лютому 2022 року, на початку великої війни, говорила зі штаб-квартирою НАТО, щоб вони звернулися до ООН, оскільки ті спроможні "закрити небо" над Україною.

"Вони сказали: Ольга, ти ж не розумієш стандартів НАТО. У розумінні НАТО це означає насамперед знищити інфраструктуру на території рф, яка дає можливість бомбити українські міста. Заводи, які роблять ракети. Ми діємо відповідно до найкращих стандартів НАТО", — сказала віцепрем'єрка.

Нагадаємо, газета Financial Times з посиланням на три інформовані джерела повідомила, що США закликали Україну припинити атаки на енергетичну інфраструктуру росії, попереджаючи, що удари безпілотників можуть підвищити світові ціни на нафту та спровокувати помсту.