Пригніченість, надмірна втома, фобії: лікарі проаналізували психічний стан луганчан-ВПО
Тривога та стурбованість відзначається у 96%, а порушення сну - у 85% переселенців з Луганщини.
Про це на своїй сторінці у Facebook розповів гендиректор КНП ЛОР “Центр психічного здоров’я”, заслужений лікар України Микола Овчаренко.
За словами Овчаренка, 22-23 березня у Києві проходить 3-тя науково-практична конференція "Психіатрія, наркологія, клінічна психологія та загальна медична практика: міждисциплінарні питання сучасності".
На заході він виступив із доповіддю "Клініко-психопатологічні особливості розладів психіки й поведінки у внутрішньо переміщених осіб Луганської області в умовах війни".
У своєму виступі лікар, зокрема, зазначив, що станом на 1 березня 2024 року у різних регіонах України зареєстровані як ВПО понад 320 тисяч жителів Луганщини. При цьому всі переселенці входять у групу підвищеного ризику розвитку розладів психіки та поведінки, різних психосоматичних захворювань.
“Разом з лікарями первинної ланки ми проаналізували типові симптоми розладів психіки у ВПО та отримали цікаві результати”, - наголосив Овчаренко.
Так, за даними аналізу:
- тривога і стурбованість відзначається у 96% ВПО;
- сум і пригніченість - у 78%;
- надмірна втома - у 71%;
- соматичні симптоми емоційних порушень - у 62%;
- порушення сну - у 85%;
- подразливість - у 46%;
- надмірна стурбованість з приводу власного здоров'я - у 38%;
- депресивні думки та розгубленість - у 32%;
- обсесії та компульсивні потяги - у 24%;
- фобії - у 16%;
- деперсоналізація - у 8%.
“Встановлені особливості клінічних проявів при психічних розладах ВПО характеризувались поєднанням емоційних, соматовегетативних, когнітивних та поведінкових симптомів. Основною симптоматикою при психічних розладах є переважання симптомів тривожно-депресивного спектра”, - розповів Овчаренко.
Враховуючи вищезазначене, він дійшов висновку, що надання кваліфікованої медико-психологічної допомоги переселенцям має бути комплексним, безперервним та довготривалим. Враховувати індивідуальні особливості із застосуванням психологічних втручань низької інтенсивності, сімейної та когнітивно-поведінкової психотерапії, спрямованих на підвищення стресостійкості та ресурсів кожного пацієнта.
Нагадаємо, Микола Овчаренко розповів журналістам “Сєвєродонецьк онлайн” про психологічні проблеми, з якими стикаються переселенці, військові та поділився методами самодопомоги.
- 1439 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Матері загиблого луганського прикордонника вручили його орден «За мужність»
- 17:15 Синоптикиня розповіла, яка погода очікує українців в останній день тижня
- 16:35 У Генштабі відреагували на матеріал The Guardian: що повідомили у відомстві
- 16:30 «Житло, яке прив’язується до роботи»: урядовці готують новий проєкт для ВПО
- 16:00 Угорщина шукає шляхи та можливості продовження транзиту російського газу через Україну, - Bloomberg
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Що сталося з приміщеннями вишів у Сіверськодонецьку, Рубіжному й Старобільську та як їхні справи у релокації 15.12.2024 переглядів: 2246
- ЛОВА: у Сіверськодонецьку переоформлені квартири визнають “безхазяйними”, в області багатоповерхівки не обслуговуються 15.12.2024 переглядів: 1837
- Харченко пообіцяв придбати житло для сіверськодончан 18.12.2024 переглядів: 1499
- Знищене майно на окупованих територіях: Рада ухвалила закон про компенсації 19.12.2024 переглядів: 1491