росія набирає лікарів з африканських країн – розвідка Великої Британії
Розвідка Великої Британії проаналізувала проблеми з медичною сферою в росії та відзначили нестачу лікарів.
Про це йдеться у звіті британського Міноборони за 8 квітня.
Зазначається, що значні ресурсні та фінансові витрати на підтримку війни негативно впливають на низку цивільних секторів рф, які обслуговують населення, зокрема медичну галузь.
У Міноборони Великої Британії звернули увагу на заяву голови Держдуми рф від 3 квітня 2024 року, в якій він повідомив про нестачу 30 тисяч лікарів та їхній дефіцит, який складав 50% в районних лікарнях. А це на 3,5 тисячі спеціалістів більше, ніж у листопаді 2023 року.
Розвідка пояснює цей дефіцит тим, що деякі медичні працівники працюють у приватному секторі, а до двох відсотків російських лікарів та медичних працівників виїхали з країни, аби уникнути призову.
"Зростання попиту на роботу з боку меншої кількості наявних лікарів сприяло деяким подальшим скороченням. За оцінкою від січня 2024 року, за попередні 15 місяців кількість лікарів скоротилася на 7 500 осіб, що пояснюється довгим робочим днем та низькою заробітною платою", – йдеться в звіті.
За даними Центру аналізу європейської політики, для подолання цього дефіциту рф набирає лікарів з африканських країн. Підкреслюється, що ці лікарі мають жодних підтверджень своєї кваліфікації.
У розвідці вважають, що кількість медичних працівників у країні-агресорці буде скорочуватися й надалі протягом 2024 року. Водночас залучення медичного персоналу ззовні з обмеженою перевіркою кваліфікації створює потенціал для погіршення медичної допомоги.
Нагадаємо, що британська розвідка пояснила зменшення втрат російської армії у березні.
- 426 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 На Рівненщині ВПО поновили виплати після втручання омбудсмана
- 18:00 Зеленський підписав закон про забезпечення прав і свобод ВПО: які зміни передбачені
- 17:00 Для ВПО доступні місця для тимчасового проживання у 15 областях України
- 16:00 Сили оборони уразили склад боєприпасів окупантів на Луганщині
- 15:00 Засновнику агрофірми повідомили про підозру через бізнес на ТОТ Луганщини
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У програмі житла для ВПО 60+ проведуть додатковий розіграш: чому з'явилися вільні кошти 17.07.2026 переглядів: 1566
- Втягнув підлітка з Луганщини у сексуальну експлуатацію: киянину повідомили про підозру 15.07.2026 переглядів: 1271
- У Бойко з'явилася нова заступниця 16.07.2026 переглядів: 1081
- Пішов з життя сіверськодончанин, який захищав Україну у складі стрілецького полку поліції 15.07.2026 переглядів: 793


Зеленський підписав закон про забезпечення прав і свобод ВПО: які зміни передбачені
Засновнику агрофірми повідомили про підозру через бізнес на ТОТ Луганщини
Обирають переможця регіонального рейтингу у номінації «МОЛОДІЖНИЙ ПРОРИВ ЛУГАНЩИНИ» (форма для голосування)
