Україна та Латвія підписали двосторонню безпекову угоду: деталі
У четвер, 11 квітня, у Вільнюсі Президент України Володимир Зеленський і Президент Латвії Едгарс Рінкевичс підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку.
Про це повідомила пресслужба президента України.
"Латвія зобов’язується допомагати Україні в захисті від російської агресії стільки, скільки буде потрібно. Цього року країна надасть військову підтримку на суму близько 112 млн євро", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що Латвія також надаватиме оборонну допомогу на 0,25% ВВП щороку.
Зокрема документ засвідчує готовність Латвійської Республіки допомагати з такими галузями:
- відновленням і відбудовою;
- захистом критичної інфраструктури;
- розмінуванням;
- безпілотними технологіями;
- кібербезпекою.
"В угоді також чітко закріплена підтримка з боку Латвії майбутнього членства України в ЄС і НАТО", - додають в Офісі президента.
Документ чинний протягом десяти років і передбачає можливість продовження його дії за взаємною згодою сторін.
Нагадаємо, що Латвіяя передасть Україні дрони на 1 млн євро і готує спільне виробництво БПЛА
- 372 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Військові та ВПО можуть пройти реабілітацію у центрі Лисичанської багатопрофільної лікарні
- 17:49 путін заявив, що рф готова припинити бойові дії в Україні: "Але є нюанси"
- 17:13 В Україні зафіксували понад 3 тис. мільйонерів, найстаршій - 96 років
- 17:00 Центр зайнятості допоміг працевлаштуватися переселенці з Луганщини
- 16:11 ЄСПЛ визнав Україну винною у бездіяльності під час зіткнень в Одесі у 2014 році: росія також винна
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Сіверськодонецьку окупанти неякісно відремонтували будинок 10.03.2025 переглядів: 2143
- В окупованому Сіверськодонецьку розберуть під’їзди однієї з багатоповерхівок 07.03.2025 переглядів: 1968
- У Лисичанську окупанти визнали “безхазяйною” ще одну квартиру (АДРЕСА) 10.03.2025 переглядів: 1528
- Луганська ОВА повідомила, що на підтримку переселенців спрямувала понад 220 млн грн 06.03.2025 переглядів: 1335