У колабораціонізмі підозрюють ще 11 окупаційних директорів шкіл Луганщини

У колабораціонізмі підозрюють ще 11 окупаційних директорів шкіл Луганщини

За матеріалами СБУ перед законом відповідатимуть 11 директорів окупаційних «освітніх установ» з окупованої Луганщини.

Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.

«Більшість із них – це колишні директори українських шкіл та гімназій, які після захоплення ворогом території області «перевзулись», пішли на співпрацю з агресором та зайнялися викоріненням української мови, історії та культури», – наголосили в СБУ.

Зокрема, йдеться про осіб, які нині керують «гоу лнр» «Сватовский УВК с.Ковалевка», «Просторовская школа №13», «Старобельская основная школа №1», «Станично-Луганская СШ», «Курячевская ОШ».

Також у списку директори «Зориковской средней школы» та «Белокуракинской СШ №22», які вступили у партію «единая россия». Крім того, минулого року вони отримали мандати депутатів незаконних «советов муниципальных округов».

«Низку окупаційних «закладів освіти» очолили вчителі, які вирішили побудувати кар’єру за «нової влади». Серед них призначені рашистами директори «Станично-Луганской гимназии п.Широкий», «УВК «Муратовская школа», «Сватовского УВК с. Стельмаховка», «Троицкой СШ №2», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що колаборанти впровадили в освітній процес російські стандарти та російську мову, сприяють загарбникам у русифікації навчання, ретранслюють у школах російську пропаганду, героїзують злочини агресора.

Фігуранти отримали повідомлення про підозру у колабораційній діяльності за ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Наразі матеріали справ перебувають на розгляді в судах.

Нагадаємо, за впровадження стандартів рф судитимуть трьох «керівників» окупаційних шкіл на Луганщині, ще п’ятьом повідомили про підозру.